bebuska2804
09.05.12,12:34
Dobry den,
manzel bol pred par rokmi v dedicskom konani po mame, ale jeho dedicstvo stale nie je zapisane v katastri. Jeho otec o tom nic nevie, ani nikto z pribuznych. Jediny papier ktory mame je Uznesenie o vysporiadani BSM. Staci toto uznesenie na vklad do katastra ? alebo je treba nieco od notara? ziaden papier od notara nemame - nic ako osvedcenie o dedicstve ...

dakujem za pomoc
draik
09.05.12,12:31
Osvedčenie o dedičstve stačí, katastru sa neplatí.
Oliwa
09.05.12,12:44
Ale veď to práve píše - že osvedčenie o dedičstve nemajú...

Podľa mňa - návšteva súdu, v pôsobnosti ktorého sa dedičské konalo /u notára to už nebude, keď je to stará záležitosť/ - tam si dáš vyhľadať zložku podľa mena zosnulého, prefotíš si osvedčenie a môžeš ísť na kataster...
BTW, čo má spoločné uznesenie o vysporiadaní BSM s týmto dedičským konaním, čo chcete na základe neho dať zavkladovať? Tomu celkom nerozumiem, čo tým autor chcel povedať...
bebuska2804
09.05.12,13:01
chcela som tym povedat tolko, ze dedicske konanie sa moze skoncit bud dohodou u notara alebo rozhodnutim sudu ... v uzneseni je presne vypisane, ktore dieta kolko zdedilo z maminej ciastky majetku ... ze otec sa vzdal svojho podielu z maminej ciastky majetku .. atd.
arizona
09.05.12,13:31
Uznesenie o rozdeleni BSM a osvedcenie o dedicstve su dve rozlicne konania .

Ak deti zdedili nejaku nehnutelnost, tak mali dostat po skonceni ded.konania doklad od notara -osvedcenie o dedicstve.
Skus sa spytat ostatnych spoludedicov,mozno ho ma niektory z nich. Ak nie, tak navstiv archiv sudu,kde sa dedicstvo prejednavalo.
Potom mozete nehnutelnost na katastri zavkladovat.

Btw:... len ma tak napadlo, ze kto vlastne za tie roky platil dan z nehnutelnosti ...:confused:
bebuska2804
09.05.12,18:11
dakujem za pomoc ... skocim do toho archivu sudu, lebo po papieroch sa zlahla zem ...
dan z nehnutlnosti platil otec resp. bola vyrubena otcovi, ktory je stale zapisany v katastri spolu s nebohou mamou ...