lipanek
09.05.12,13:29
Dobry den, viem ze tato tema tu uz bola riesena viac krat, ale potrebujem sa spytat konkretne aby som tomu porozumel.

Ak potrebujem ako zivnostnik (neplatca DPH) vystavit fakturu sro (platca dph) a podla zmluvy je cena za moje sluzby (poradenstvo) napriklad 100eur, aku sumu uvediem do faktury?

A potom neskor ake veci z toho vyplyvaju, platim dph danovemu uradu alebo nieco ine?

Dakujem za radu.
Žabinka
09.05.12,11:43
Neplatiteľ DPH nevyčísluje DPH na faktúre. Keď je cena za služby 100€, na faktúre uvedie 100€, nezávisle od toho, či fakturuje platiteľovi DPH, alebo neplatiteľovi DPH. Pre neplatiteľa DPH z toho nevyplývajú voči DÚ žiadne povinnosti, akurát je potrebné sledovať obrat podľa §4 ZoDPH.
zamborskyjan
09.05.12,11:45
Ako živnostník neplátca DPH uvediete do faktúry za vaše služby 100 € a neplatíte žiadnu DPH. Na spodok fa napíšte Nie som plátca DPH. Sro, keďže nakupuje služby od neplátcu DPH, tak nemá si právo odpočítať DPH na vstupe.
lipanek
09.05.12,12:24
Dakujem vam velmi pekne. Este ma napadla jedna otazka. Ako mam fakturovat sro-cke ked v zmluve je ze 20% dostanem pri podpise zmluvy a 80% po skonceni poradenstva. Vystavia sa dve rovnocenne faktury na 20% a 80% sumy, alebo treba vystavit zalohovu fakturu na 20%? a potom po skonceni na 80% (alebo 100%)?
Tweety
09.05.12,13:43
Dakujem vam velmi pekne. Este ma napadla jedna otazka. Ako mam fakturovat sro-cke ked v zmluve je ze 20% dostanem pri podpise zmluvy a 80% po skonceni poradenstva. Vystavia sa dve rovnocenne faktury na 20% a 80% sumy, alebo treba vystavit zalohovu fakturu na 20%? a potom po skonceni na 80% (alebo 100%)?
Kedže nie si platiteľom dph môžeš vystaviť faktúru za svoje služby aj v celkovej sume. To, že ju budú platiť na dvakrát, je už druhá vec.
lipanek
09.05.12,18:27
Kedže nie si platiteľom dph môžeš vystaviť faktúru za svoje služby aj v celkovej sume. To, že ju budú platiť na dvakrát, je už druhá vec.

DAkujem. Neviem vsak ci sro-cka bude suhlasit s vystavenim celkovej faktury na zaciatku projektu a s rozdelenim platieb v horizonte 3 mesiacov. Druhy problem je ze na fakture sa uvadza datum splatnosti. Potom tam treba co uviest??? ked napr. 20% sumy je podla zmluvy splatne teraz a 80% napr. po 3 mesiacoch??????
lipanek
10.05.12,06:39
Viete niekto poradit ako vyriesit fakturaciu? dakujem.
Tweety
10.05.12,06:46
Viete niekto poradit ako vyriesit fakturaciu? dakujem.
Ak nebudú súhlasiť s fakturáciou celkovej sumy, tak potom fakturovať po častiach, alebo najprv. ZF na tých 20% a potom na zbytok. Spôsob záleží na uzatvorenej dohode.
lipanek
10.05.12,06:54
Dakujem. Ak by som vystavil celkovu fakturu potom sa ako uvedie datum splatnosti na fakture?
Tweety
10.05.12,06:57
Dakujem. Ak by som vystavil celkovu fakturu potom sa ako uvedie datum splatnosti na fakture?
Môžeš uviesť -podľa zmluvy.