Monka 7
09.05.12,14:15
Ahojte poraďáci. Chcem sa spýtať skúsenejších ako vypočítať cestovný príkaz pre SZČO. Používa súkromné auto, nezaradené do majetku. Chcela by som cestovné príkazy počítať mesačne. Spočítam ubehnuté kilometre x amortizácia a akú cenu za spotrebované PHL mám dať. Mám k dispozícii bločky, ktoré tankoval za celý mesiac napr. je ich 5 -mám ich spočítať a urobiť priemer alebo inak?
pavol54
09.05.12,12:33
nájdi si natankuj priemerné ceny phm
AnnaK
09.05.12,12:44
ja používam priemerné týždenné ceny PHL zo stránky štatistického úradu www.statistics.sk
avalik
09.05.12,13:02
SZCO nemoze pouzivat priemerne ceny podla statistickeho uradu

e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

teda musi pouzit ceny z blockov
AnnaK
10.05.12,08:10
prehliadla som v otázke SZČO, tieto ceny samozrejme používajú iba zamestnanci