cmd
09.05.12,14:43
Dobrý deň, nerozumiem sa týmto súvislostiam a preto sa obriaciam na Vás. Vyplatí sa mi vôbec mať popri pracovnom pomere aj dohodu? neviem totiž či mi koniec koncov nestrhnú viac než by som chcela...

Príjmy z pracovného pomeru......min. mzda
Príjmy z dohody.........................6,90 /hod

Tento mesiac mi prišiel na účet príjem z dohody 144,90.... lenže táto suma je nezdanená. Ako sa tieto príjmy spolu s pracovným pomerom budú zdaňovať?

Neviem aké ďalšie info je potrebné.

ďakujem za pomoc.
Tweety
09.05.12,12:50
Dobrý deň, nerozumiem sa týmto súvislostiam a preto sa obriaciam na Vás. Vyplatí sa mi vôbec mať popri pracovnom pomere aj dohodu? neviem totiž či mi koniec koncov nestrhnú viac než by som chcela...

Príjmy z pracovného pomeru......min. mzda
Príjmy z dohody.........................6,90 /hod

Tento mesiac mi prišiel na účet príjem z dohody 144,90.... lenže táto suma je nezdanená. Ako sa tieto príjmy spolu s pracovným pomerom budú zdaňovať?

Neviem aké ďalšie info je potrebné.

ďakujem za pomoc.
Príjmy sa zdaňujú 19% daňou zo ZČ, pri PP máš zrejme podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, ak máš aj PP aj dohodu u jedného zamestnáv., celý príjem sa spočíta a pri uplatnení NČZD sa zdaní len ZD, teda rozdiel medzi príjmom a NČ.
cmd
09.05.12,12:56
PP a dohodu mám každé u iného zamestnávateľa.Neviem že by som pri PP mala podpísané nejaké vyhlásenie k zdaneniu. Moj zamestnávateľ z PP vlastne ani nie je informovaný o mojom ďalšom príjme z dohody. Takže pre mňa je zlé keď sa mi tieto príjmy nespočítavajú? Ako je to s NČZD? Koľko sa mi teda bude zdaňovať a ako? ďakujem Vám za odpoveď.
Tweety
09.05.12,13:13
PP a dohodu mám každé u iného zamestnávateľa.Neviem že by som pri PP mala podpísané nejaké vyhlásenie k zdaneniu. Moj zamestnávateľ z PP vlastne ani nie je informovaný o mojom ďalšom príjme z dohody. Takže pre mňa je zlé keď sa mi tieto príjmy nespočítavajú? Ako je to s NČZD? Koľko sa mi teda bude zdaňovať a ako? ďakujem Vám za odpoveď.
Vyhlásenie k zdaneniu sa podpisuje pri uzatvorení PP , NČ môžeš súbežne uplatniť len raz. Kedže máš dohodu inde, celá sa ti zdaní a rovnako aj príjem na PP, kedže nemáš, neuplatňuješ si NČZD.
cmd
09.05.12,13:55
A čo keď som toto vyhlásenie nepodpisovala? a na čo je dobré? Moc tomu nerozumiem, len mi z toho vyplýva, že je to pre mňa "trošku" nevýhodné. Kedy by som si mohla uplatniť NČ? čo by ste radili, resp. ako by ste si to zariadili na mojom mieste?
Tweety
09.05.12,13:56
A čo keď som toto vyhlásenie nepodpisovala? a na čo je dobré? Moc tomu nerozumiem, len mi z toho vyplýva, že je to pre mňa "trošku" nevýhodné. Kedy by som si mohla uplatniť NČ? čo by ste radili, resp. ako by ste si to zariadili na mojom mieste?
A prečo myslíš, že je nevýhodné? VeĎ takto budeš platiť menej dane, ako by si mala. ALe je to na tvojom rozhodnutí.
cmd
09.05.12,14:27
ja praveže neviem :-) ja to len potrebujem poplapate všetko vysvetliť ...
Tweety
09.05.12,14:28
ja praveže neviem :-) ja to len potrebujem poplapate všetko vysvetliť ...
V prísp. č. 2 som uviedla, aký je postup pri zdanení.
cmd
09.05.12,14:44
a nezdaniteľná časť je koľko?
veronikasad
09.05.12,14:47
cmd, máš výplatné pásky od obidvoch zamestnávatelov ?
cmd
09.05.12,14:51
nakoľko takto pracujem u obidvoch zamestnavatelov len druhy mesiac, ešte mi ani jeden z nich nič nedal, výplatu som zatial dostala len z dohody.
veronikasad
09.05.12,14:52
nakoľko takto pracujem u obidvoch zamestnavatelov len druhy mesiac, ešte mi ani jeden z nich nič nedal, výplatu som zatial dostala len z dohody.
výplatnú pásku z dohody máš ?

Vyplňal, alebo podpisoval si takéto tlačivo u jedného zo zamestnávatelov ?

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/vyhlasenie_na_zdanenie_prijmov_2012.rtf
Tweety
09.05.12,14:55
a nezdaniteľná časť je koľko?
303,72€.
cmd
10.05.12,04:05
výplatnú pásku z dohody mi nedali a toto tlačivo som nevypĺňala
KEJKA
10.05.12,04:47
PP a dohodu mám každé u iného zamestnávateľa.Neviem že by som pri PP mala podpísané nejaké vyhlásenie k zdaneniu. Moj zamestnávateľ z PP vlastne ani nie je informovaný o mojom ďalšom príjme z dohody. Takže pre mňa je zlé keď sa mi tieto príjmy nespočítavajú? Ako je to s NČZD? Koľko sa mi teda bude zdaňovať a ako? ďakujem Vám za odpoveď.
skúsim zhrnúť
príjmy sa ti nemusia spočítavať
nevadí, že PP a D máš u rôznych zamestnávateľov.
závisí aku máš mzdu a odmenu - či aspoň na jednom mieste je vyššia ako 300 EUR
nezdaniteľná suma je - ako už bolo uvedené - 303,72 €
zvolíš si zam-ľa, väčšinou to je práve ten, u ktorého máš HPP, nie dohodu a podpíšeš vyhlásenie.
Ak ti nedali podpísať vyhlásenie, tak si ho pýtaj, ale len najednom mieste-u jedného zam-ľa.
Kým však toto budeš riešiť, treba si preveriť, výplatné pásky - na ne máš nárok zo zákona, pýtaj si ju. Pozri na obe, pozri aký máš brutto príjem a pozri, či niekde nemáš uvedenú sumu -303,72, resp. do výšky tvojho príjmu, ak je menší.
výhoda - budeš každý mesiac platiť nižšie dane a teda v čistom dostaneš na ruku viac.