nick1234
09.05.12,14:48
Ahoj, poradí mi prosím niekto, čo presne znamená nasledovný text v zmluve o členstve vo fitness clube?:

Zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú. Písomnú výpoveď je možné podať doporučene ku koncu prvého roka trvania zmluvy a následne vždy ku koncu polroka trvania zmluvy, pričom je potrebné dodržať dvojmesačnú výpovednú lehotu.

Ročné výročie zmluvy bolo 29.4.2012. Výpoveď som podala 14.3.2012 a domnievala som sa, že mi teda členstvo skončí 14.5. vzhľadom na dvojmesačnú výpovednú lehotu. Zmluvu mi však neukončili, a predĺžili o ďalší polrok, vraj som mala podať výpoveď 29.2. teda presne 2 mesiace pred ukončením. Keď som ju chcela podať ešte vo februári, odbili ma s tým, že to stačí pred ukončením. Tak tomu nerozumiem, robia si zo mňa blázna, alebo ja chápem zle tú zmluvu. Už aj tak platím polroka členské zbytočne, lebo zo zdravotných dôvodov nemôžem chodiť do fitka, a ešte to mám platiť ďalší polrok?
Ďakujem za radu
Andrea
Mária27
16.05.12,06:12
Mohla si to podať vo februári.
nick1234
16.05.12,10:33
Vtedy mi to nezobrali. Aké mám teraz možnosti, platiť ďalší polrok?
ivka70
16.05.12,10:40
Vtedy mi to nezobrali. Aké mám teraz možnosti, platiť ďalší polrok?


Podla podmienok si ju podala neskoro, mala si ju dorucit fitku najneskor 29.2., aby bolo clenstvo ukoncene 29.4., ked koncil rok.
Je to relativne jasne vysvetlene v zmluve.
Ked ti ju nechceli prebrat osobne, mala si to dorucit postou v obalke s dorucenkou.

Nevidim to inak, len este pol roka platit, ked si podpisala taku zmluvu.
nick1234
16.05.12,10:59
dakujem za radu, aj ked vobec nie je potesujuca. tiez dobra zarobkova cinnost. ale velke poucenie pre mna. jednoducho zdieracska firma, bez ochoty vyjst v ustrety (uz polroka som chora, ale ich to vobec nezaujima...)
vdaka