leela123
09.05.12,16:37
Má význam študovať dnes AJ aj externe popri zamestananí, aby som získala pre prípad nejaký VŠ titul? mala by som možnosť študovať AJ externe na: UKF Nitra (učiteľstvo), KU Ružomberok (AJ pre komerčnú prax), UNIPO/UPJŠ- britské-americké štúdiá alebo UCM Trnava (AJ v odbornej komunikácii. Mohla by som s tým poprípade raz učiť AJ alebo nie? Ďakujem za odpovede.
bozenka
27.05.12,16:56
Záleží od toho, čo robíš/chystáš sa robiť a teda na čo diplom potrebuješ. Na všetkých týchto školách prebieha vyučovanie v AJ, čiže už na začiatku treba jazyk poriadne ovládať, inak sa nedá zvládnuť. Predmety zahŕňajú literatúru, jazykovedu, kultúru a reálie anglicky hovoriacich krajín ... Ak chceš učiť, praktickejšie je vybrať si učiteľský odbor. Pri neučiteľských by si ešte bolo treba dorobiť pedagogické minimum.
jana32
16.07.12,02:01
Dobrý deň, v súvislosti s predĺžením externého štúdia od roku 2013 sa chcem opýtať, či sa to týka od roku 2013 všetkých študentov, alebo len tých, ktorí nastúpia do 1. ročníkov bakalárskeho alebo magisterského štúdia? Dcéra totiž toho roku nastupuje do 1. ročníka magisterského štúdia, čiže bude chodiť aj ona už ten rok navyše? Ako rodičia tým veľmi nadšení nie sme - platiť rok navyše nie je pre nás sranda.