flector
09.05.12,17:55
Aby som to objasnil, uvediem príklad. Chcem si kúpiť objektív ku svojej zrkadlovke. Zrkadlovku a nejaké objektívy, statív, atď. už dávno vlastním ako súkromná osoba (nepodnikateľ), ale využívam ich vo svojej firme. Teraz by som si chcel dokúpiť ďalší objektív, ale už na firmu. Predsa len nie je lacný, niečo nad 1500 EUR, tak by som ho najradšej kúpil na svoju firmu. Bude to OK? Myslím to, že ten objektív by bol vo firme v nákladoch, ale keď sa to tak vezme, tak samostatne, bez zrkadlovky, je to vlastne len nefunkčná čast väčšieho celku... Fotografické služby mám samozrejme v predmetoch činností.

Vopred vďaka za odpoveď.
KEJKA
09.05.12,16:21
a prečo teda nepredáš to čo máš, aspoň zrkadlovku do sro? za 50--200 EUR To môžeš a budeš to mať v evidencii a k tomu si prikúpiš ten objektív.
flector
10.05.12,07:30
Vďaka za info. Nevedel som, že môžem svojej firme niečo LEN TAK predať. Myslel som si, resp. zdá sa mi, že som aj dávnejšie niečo o tom niekde čítal a tam sa písalo o nutnosti znaleckého posudku, keď by som chcel niečo predať svojej firme. Ale už si to nepamätám presne. Každopádne, vyzeralo to zbytočne komplikovane, takže som to vypustil z hlavy. Ale ak je to jednoduché, predať niečo mojej firme a posudky netreba, tak OK...

Inak, ak som to správne pochopil, tak z tvojej odpovede vyplýva, že inak by to nebolo v poriadku. <- Myslím, kúpiť čast nefungujúceho celku - objektív a pri tom nemať vo firme zrkadlovku. Tak? (Len sa chcem uistiť.)
KEJKA
10.05.12,07:35
1. to čo si počul, je pravda, platí to tuším do 2 rokov po založení firmy, a ešte je tam limit nad 500 EUR /vtedy treba zn.posudok/.
2. správne, bolo by to čudné mať niečo v nákladoch zdanlivo bez možnosti využitia. Ale predpokladám, že by si to vedel obhájiť. Na druhej strane, je chyba mať majetok /zrkadlovku/, využívať ju na podnikanie a nemať ju v evidencii, v účtovníctve. To by sa dalo klasifikovať ako neúplné účtovníctvo ?