Provaznik Ondrej
09.05.12,18:24
Isty zivnostnik si zalozil zivnost. Isty cas fungoval uspesne, no potom pomaly prestal byt aktivny. Uz su to dva roky z ktorych asi jeden a pol roka akokeby zivnost nemal. Nepodnika, nepracuje, neplati. Skuste ma prosim naviest ako uzavriet tuto zivnost.
pepsikova
09.05.12,16:49
...živnosť sa dá pozastaviť, ak nie je s dotáciou z ÚP, s dotáciou musíš živnostníčiť 2 roky...a za jeden a pol roka budeš musieť vyplatiť zdravotnú a sociálnu poisťovňu, kde ti asi vznikali podlžnosti..až potom môžeš živnosť zrušiť...lebo neexistuje stav "ako keby živnosť nemal"...
Braňo
09.05.12,17:01
nerozumiem slovu akokeby živnosť nemal - je možné iba že podnikal alebo nepodnikal.
ak mal zníženú aktivitu mal živnosť prerušiť.
Paula
09.05.12,17:05
Isty zivnostnik si zalozil zivnost. Isty cas fungoval uspesne, no potom pomaly prestal byt aktivny. Uz su to dva roky z ktorych asi jeden a pol roka akokeby zivnost nemal. Nepodnika, nepracuje, neplati. Skuste ma prosim naviest ako uzavriet tuto zivnost.


Čia živnosť? Jeho či Tvoja, keď chceš návod na uzavretie ?
Tweety
09.05.12,17:06
Čia živnosť? Jeho či Tvoja, keď chceš návod na uzavretie ?
Istému živnostníkovi chce niekto uzavrieť živnosť a nevie ako by mal, ale to musí sám živnostník, či?
Provaznik Ondrej
09.05.12,17:13
nerozumiem slovu akokeby živnosť nemal - je možné iba že podnikal alebo nepodnikal.
ak mal zníženú aktivitu mal živnosť prerušiť.
no prave nepodnikal a ani s tym nic nerobil. Ako bolo spomenute vyssie, prave aj tie podlznosti, ako mame opat zacat komunikaciu s tymi uradmi?
Paula
09.05.12,17:14
Mám zo zadania troška zmätok -:)
Provaznik Ondrej
09.05.12,17:14
urcite aj vy mate ludi, na ktorych vam zalezi a snazite sa im pomoct.
Paula
09.05.12,17:19
My do jeho účtov nevidíme, netušíme, kde má aké zrady.
Tweety
09.05.12,17:19
urcite aj vy mate ludi, na ktorych vam zalezi a snazite sa im pomoct.
A DP podával? Potom aj z účta sa dá všetko pekne pozisťovať, kde a aké ma resty.
Provaznik Ondrej
09.05.12,18:38
A DP podával? Potom aj z účta sa dá všetko pekne pozisťovať, kde a aké ma resty.
nepodaval, uctovnictvo .. hm, nasiel som zivnostak,. :confused:
Braňo
09.05.12,18:40
no prave nepodnikal a ani s tym nic nerobil. Ako bolo spomenute vyssie, prave aj tie podlznosti, ako mame opat zacat komunikaciu s tymi uradmi?

Najlepšie komunikáciu obnovíš tým, že vyrovná všetky dlhy v čo najkratšom čase - výšku dlhu je možné zistiť online.
Provaznik Ondrej
09.05.12,18:42
Najlepšie komunikáciu obnovíš tým, že vyrovná všetky dlhy v čo najkratšom čase - výšku dlhu je možné zistiť online.
ako prosim?
danushka
09.05.12,19:14
Ťažko radiť v takejto situácii...

Je dotyčný nesvojprávny?
Ohrozuje svojou živnosťou existenciu manžela?
Sú voči nemu vedené exekúcie?

Poveril Vás nejakým splnomocnením, aby ste konali v jeho mene?
Provaznik Ondrej
09.05.12,19:28
Ťažko radiť v takejto situácii...

Je dotyčný nesvojprávny?
Ohrozuje svojou živnosťou existenciu manžela?
Sú voči nemu vedené exekúcie?

Poveril Vás nejakým splnomocnením, aby ste konali v jeho mene?

predstavte si vasho 10 rocneho syna ako s nim robite ulohy a ine "povinnosti" ...
Economic
09.05.12,19:29
ako prosim?


Súhlasím s Danushkou.

Aspoň trošku lopatisticky napíšem : Ak bol živnostník, mal povinne platiť mesačne do zdravotky a do sociálky (s výnimkou platenia SP v prvom roku, tak nemusí, ak chce môže) V prípade že nemal príjmy odvody boli určené. Odvody boli postupne každým rokom upravované, niekde sa mi stratila doba, od kedy do kedy bol živnostníkom a či vlastne ešte stále je.

Pokiaľ chceš problematiku riešiť za neho, na vybavovanie všetkých záležitostí muší mať od neho plnú moc. Alebo s ním jednoducho obehať všetky úrady.
Možno zdravotná poisťovňa posielala aj prehľad dlžoby, detto sociálna poisťovňa. Pokiaľ nepodával daňové priznania k DzP FO, hrozia pokuty za nepodanie hoci nulového DP....
To sú záväzky voči štátu a zdravotnej poisťovni a čo záväzky z obchodného styku ? Málo informácií je v otázke. No možno sa mi podarilo ťa trošku nasmerovať.
danushka
09.05.12,19:42
predstavte si vasho 10 rocneho syna ako s nim robite ulohy a ine "povinnosti" ...

Nuž ak je tak, zobrať za ručičku do SP a ZP, na DÚ a začať tam.
Alebo nechať podpísať ,,10r." dieťaťu plnú moc na overenie pozdlžností voči týmto inštitúciám a overenie na okresnom súde, či voči nemu nie sú vedené exekúcie práve z obchodných vzťahov ako píše Economic.
Vziať ho za ručičku na Živnostenský úrad a ukončiť živnosť. Vysvetliť mu dôvody, že neplnenie si zákonných povinností zo živnosti ho ako fyzickú osobu môže stáť strechu nad hlavou a ani smrť nezmaže tieto dlhy, len to ostane pozostalým.
Je to tvrdá a nekompromisná realita.
danushka
09.05.12,19:50
ako prosim?

Na stránke sociálnej poisťovne podľa mena fyzickej osoby a jeho IČO vieš zistiť, či je evidovaný ako dlžník a výšku dlhu na poistnom.
Dobrá pripomienka bol od Pepsi hneď v úvodných príspevkoch, či nečerpal dotáciu z ÚP na podnikanie, ktorá ho zaväzuje podnikateľskú činnosť vykonávať 2 roky, v opačnom prípade by musel dotyčný pomernú časť príspevku vrátiť štátu.
marjankaj
09.05.12,19:51
predstavte si vasho 10 rocneho syna ako s nim robite ulohy a ine "povinnosti" ...
Desaťročnému dali živnostenský list?:eek:
danushka
09.05.12,20:02
Ešte mi napadla aj stránka www.notar.sk.
Tu môžeš preveriť fyzickú osobu podľa mena, priezviska a dátumu narodenia, či nefiguruje niekde ako záložca.
Taktiež na stránke www.katasterportal.sk, ak dotyčný vlastní nehnuteľnosť, môžeš vidieť zápisy o ťarchách, exekučné plomby. Tiež tu stačí zadať meno, priezvisko a dátum narodenia. Tu však potrebuješ vedieť katastrálne územie danej nehnuteľnosti.
marjankaj
09.05.12,20:12
Ešte lepšie bude, keď si nájdeš účtovníčku. To je taká osoba, ktorá podnikateľovi stále lezie na nervy, lebo mu pripomína, kedy, koľko a kam má zaplatiť, čo má vyplniť a podať a ešte ju za to musíš platiť.:rolleyes:
Provaznik Ondrej
09.05.12,20:13
:mee:dotaciu nema, zivnost plynie, .. on preziva tazke obdobie. Je mu vsetko jedno.
srska
09.05.12,20:14
Ešte lepšie bude, keď si nájdeš účtovníčku. To je taká osoba, ktorá podnikateľovi stále lezie na nervy, lebo mu pripomína, kedy, koľko a kam má zaplatiť, čo má vyplniť a podať a ešte ju za to musíš platiť.:rolleyes:hneď na 2. mieste za daňovým úradom:D
srska
09.05.12,20:17
:mee:dotaciu nema, zivnost plynie, .. on preziva tazke obdobie. Je mu vsetko jedno.z niektorých dlhov sa dá vykľučkovať, z niektorými veriteľmi sa dá dohodnúť na splátkach a to čo horí treba zaplatiť, lebo ...
danushka
09.05.12,20:22
áno, človek sa môže ocitnúť v situácii, že rezignoval, ale keď schová hlavu do piesku, neutečie pred povinnosťami... pomôž mu a pýtaj sa, poradíme :)
Melnick
09.05.12,21:11
Je dobré, že má priateľa ako si Ty. A tak ako hovorí danushka - poradíme Ti.
kezeso
10.05.12,06:59
Mám z toho dojem, že tu nepomôže nik. Má totiž zlé obdobie.