annasoltesova
09.05.12,18:46
Prosím o radu:
SK s.r.o. 1 si na základe zmluvy o dielo, objednala stavebné práce /stavba diaľnice v Poľsku/, u SK s.r.o. 2.
SK s.r.o. 1 má založenú organizačnú zložku v Poľsku.
Ako má SK s.r.o. 2 fakturovať za stavebné práce pre SK s.r.o. 1 s DPH, alebo bez DPH.
Miesto dodania je podľa §15 ods.2 - Poľsko.
Už som toho prečítala toľko, že som popletená a tak Vás žiadam o radu. Vopred ďakujem
Anna
Kája.
09.05.12,18:18
Stavené práce sú predsa § 16 - služby na nehnuteľnosti, miesto dodania v Poľsku.
annasoltesova
10.05.12,04:35
Ďakujem za opravu, už som toho prečítala toľko, že som popletená. Ale mňa zaujíma či SK s.r.o. 2 má fakturovať bez DPH? SK s.r.o. 1 je registrovaná na DPH v Poľsku.
SilMar Group
10.05.12,11:53
Stavebné práce si objednala SK1 alebo jej organizačná zložka v Poľsku? Keďže miesto dodania je Poľsko, je potrebné si overiť v Poľsku, ako je stavaný ich zákon o DPH. Jednoznačne je miesto dodania Poľsko, takže tam treba odviesť daň. Ale záleží na ich zákone, či je možné si túto daň prenášať, alebo ju musí odviesť dodávateľ, teda SK2 ... Treba to u nich zistiť, z našeho zákona to nezistíš, hoci v rámci EU sa snažia postupovať v D´PH rovnako, nie všetko majú krajiný zhodné.
annasoltesova
11.05.12,04:32
SK 1 je v združení s Poľskou firmou a má pridelené IČ DPH Poľské. Fakturovať máme na SK 1 firmu, podľa predpisov Poľskej republiky, takže podľa zákonov PĽR.