Jana47
12.02.06,16:58
Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť, na aký účet by som mohla zaúčtovať ked bol zle nahodený počiatočný stav pri prechode z JÚ na PÚ. Tento PS som prevzala po 2 rokoch a rozmyšlam ako sa ho zbaviť, dal by sa použit nejaky interny doklad, kde by som to zaúčtovala na nejaký vhodný nákladový účet a priložila by som k tomu zdôvodnenie? Ide o PS na účte 324. Dakujem.
andrej_rv
12.02.06,16:07
Ak ide o FO, na 491, ak o PO, tak na 428 alebo 429. Príčiny účtovania uviesť potom v príslušnej časti Poznámok k ÚZ. A ak má zmena vplyv na zvýšenie daňovej povinnosti,treba podať dodatočné daňové priznanie.
ajacik
12.02.06,17:33
ak by zmena nemala vplyv na zvýšenie daňovej povinnosti, je potrebné podávať dodatočné DP?
ak nie a prídu na to až na konrole, bude za to pokuta?
andrej_rv
12.02.06,17:45
ak by zmena nemala vplyv na zvýšenie daňovej povinnosti, je potrebné podávať dodatočné DP?
ak nie a prídu na to až na konrole, bude za to pokuta?
§ 39 ods. 2 zákona č. 511/1999 Zb. o správe daní:
"Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní...je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie".
z ods. 3 "Dodatočné priznanie alebo hlásenie môže daňový subjekt predložiť aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní..."