Lubica H
10.05.12,14:23
Firma vlastní a prevádzkuje kaviareň v parku. Na priľahlom pozemku, ktorý však už nie je v jej vlastníctve (patrí mestu) by chcela pre deti zákazníkov vybudovať detské ihrisko (preliezky, šmýkalka, hojdačky, atď.). Firma nemá záujem o odkúpenie pozemku, chcela by požiadať o povolenie na stavbu ihriska na pozemku mesta. Môže si firma na základe takto získaného súhlasu (resp. môže mesto udeliť takýto súhlas?) uplatniť vo svojom účtovníctve vzniknuté náklady súvisiace s výstavbou ihriska ako daňovo uznané? Mohla by firma na základe získaného súhlasu takúto stavbu aj odpisovať? Alebo musí mať pozemok, kde chce stavať (so súhlasom) prenajatý?
Lucinka23
08.02.13,17:03
Prosím poraďte mi, mám podobný prípad ako vyššie. SZČO má prenajatý priestor vrátane priľahlej záhrady. K prevádzke dal urobiť detské ihrisko vrátane úpravy terénu. Mám dve faktúry - jednu na úpravu terénu, druhú na výstavbu detského ihriska. Celková hodnota je 2135 (900+1235). Môžem to zaúčtovať ako obstaranie majetku - stavba v jednom alebo zvlášť zaúčtovať úpravu plochy a zvlášť obstaranie detského ihriska?

Ďakujem.