Lusinda1
10.05.12,13:32
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť? Potrebujem zaúčtovať zrušenie SRO bez likvidácie, súd zamietok návrh na vyhlásenie konkurzu pre nedostaok majetku, OR spoločnosť následne vymazal. Máme zostatky aj na účtoch aktív, aj pasív. Akými účtovnými zápismi trea uzavrieť spoločnosť?
Dáša_
16.05.12,04:26
Teda, možno som úplne mimo a nechce sa mi hľadať ani v zákonoch, ale keď je spoločnosť vymazaná, naozaj je potrebné ju doúčtovať? Môže DU kontrolovať takúto spoločnosť? A keby ju kontrolovať, môže udeliť pokutu? Kto ju zaplatí? Z čoho, keď nie je majetok?
Dula
23.07.12,18:04
Mám obdobný problém s účtovaním a hlavne s papierovaním ako Lusinda. Zatial som nerobila so zrušením sro bez likvidácie na základe rozhodnutia súdu. Ale poporiadku najskor sro dostala rozhodnutie, že ma preukázať sídlo firmy, kedže ukončila nájom na adrese zapísanej v OR. Kedže ta firma je už nekatívna, tak vlastne nemá čo preukázať. Musí napísať nejaké vyhlásenie na súd, že nevlastní žiadny majetok, nemá výpisy, cenné papiere a proste nefunguje? Alebo to necháme bez nejakej odozvy, ved aj tak chceli tu firmu ukončiť,takto to bude aspon urýchlené. Sú za to nejaké sankcie? A čo uzávierka robí sa nejaké mimoriadne danové priznanie?

Vopred dakujem za odpoved
KEJKA
23.07.12,18:31
ja si myslím, že ked je spoločnosť vymazaná, tak už nikto nič nebude požadovať.
rovnako ak nebude nikto reagovať na výzvy, tak súd vymaže sro.
Určité riziko je ešte v prípade nevymazanej spoločnosti pre konateľa sro, lebo ten ak dostal výzvu - ak ju prevzal, mal by reagovať. Lebo sro nepreberá, ale preberá konateľ. A ten má aj trestnoprávnu zodpovednosť.
Dula
24.07.12,05:18
Výzva prišla konateľovi. Tak by som tam asi mala napísať list, že firma je nefunkčna a nemá nové sídlo. Uzávierku nemusím robiť ani koncoročnu? Danový urad bude informovať sud alebo to musím urobiť ja ked mi príde nejaké vyrozumenie?
Vopred ďakujem, ale nenašla som vela informácii ohladne zrušenia bez likvidácie na výzvu sudu, tak neviem ako to funguje.