helga1234
10.05.12,16:12
Dobry den, chcem poprosit o radu vo veci dlhodobeho zdrziavania sa cudzej osoby na pozemku pred bytovym domom (v ktorom zijem). Minuly rok sa tu vyskytoval clovek s vyzorom asociala denne od rana do noci 9 mesiacov (od marca do novembra, kym to umoznovalo pocasie). Je to rodinny prislusnik susedy, za ktorou sem predpokladam chodi uz roky (my sme tu kupili byt len pred cca 1,5 rokom). Je hlucny, zapacha, fajci pod oknami rovno do bytov, zadny vchod do domu je kvoli nemu cely den otvoreny (nie bez nasledkov – odzudenie hasiaceho pristroja, bicyklov), tento vchod sme kvoli jeho neustalej pritomnosti uplne prestali vyuzivat. Kedze ide o dvojpodlazny bytovy dom, sedi tento clovek bezprostredne pod nasimi oknami. Ja pracujem doma a jeho kazdodenna pritomnost znacne znizuje komfort uzivania bytu a negativne vplyva na moj pracovny vykon. Nehovoriac o tom, ze deklasuje bytovy dom v relativne lukrativnej casti mesta na ubytovnu pre asocialov.

Suseda na vyzvu, aby ho sem netahala alebo aby si ho, kedze je to jej „navsteva“ umiestnila za dvere svojho bytu a neobtazovala nim ostatnych obyvatelov domu, zareagovala na par tyzdnov, ale dotycny sa tu opat vyskytuje a ja sa obavam, ze sa bude opakovat situacia z minuleho roka a stravi tu cele leto a jesen. (Suseda je cely den doma, nepracuje a vseobecne sa sprava ako keby mala na tento bytovy dom monopol – nerespektuje hranice svojho bytu, denne vyuziva spolocne priestory veduce k vchodovym dveram na odkladanie tasiek s nakupom, susiacich sa dazdnikov, topanok, krabic s oblecenim, nabytku a pod., do takej miery, ze je vchod tazko pristupny.)

Na spravcu sa obracat nechcem, pretoze s nim mam negativnu skusenost s riesenim nasich problemov... Kontaktovala som pravnika na mestskom urade, poradil mi obratit sa na mestsku policiu, neviem ale, aky je relevantny dovod pre ziadost o zakaz alebo obmedzenie jeho zdrziavania sa v okoli bytoveho domu. Alebo mam tento problem riesit voci susede, kedze ide o jej navstevu? Ako? Dakujem.
Stanislav 1975
10.05.12,14:38
Akože nič neurobíš, nič nevyriešiš- pokial nerobí výtržnosti, alebo niekoho fyzicky neobťažuje, tak mu nič nemožete- je to verejný pozemok, a tam može sa zdržovať každý kto len chce...-iné by bolo keby robil výtržnosti alebo tak ale takto si nepomožete nijako...
lujza.j
10.05.12,14:59
ja by som ho teda "vydúrila" aj ked viem, že nato nemám právo, tak ako píše Stano, bežne to robím..... len tu by som videla ten problém, že je to rodinný príslušník jednej z nájomníčok, vždy sa môže vyhovoriť že je na návšteve. ak by sa tam usídlil opäť akože aj som spánkom a pod. asi by som kontaktovala mestských alebo štátnych polišov....ked je u nej na návšteve tak nech si ho napáskuje do svojeho bytu.