peterpeto
10.05.12,19:13
Caute. Stal som na krizovatke, daval som prednost a zozadu do mna vrazilo auto. Spisali sme spravu onehode, kde uznal vinu. Poistnu udalost som nahlasil do poistovne vinnika. Dnes som bol na obhliadke a dal auto do servisu. vymena zadneho naraznika, oprava parkovacieho senzora, svetla, vyklepanie plechu na zadnych dverach. Po servise mi nezostava nic ine, len zaplatit fakturu a poistovna (Allianz) by ju mala preplatit. Ako to je s preplatenim? Nemate skusenosti? Dokedy preplatia a tak... a dufam ze tam nebude nejaka amortizacia :( Je to kia ceed 08/2010, najazdenych necelych 29 tis. km.
preboha
03.08.12,17:21
mali by ste dostať viac, než je cena opravy
bubkoch
03.08.12,17:39
mali by ste dostať viac, než je cena opravy

verim ze je to preklep, lebo v skutocnosti by mal dostat menej ako je cena opravy
Ice dive
03.08.12,18:21
verim ze je to preklep, lebo v skutocnosti by mal dostat menej ako je cena opravy

no ak opravuje v garážovom servise, a pozháňa repasované diely, môže dostať viac ako bude cena opravy... ak dá auto do autorizovaného servisu tak pri aute 8/2010 s 29000 km... nebude amortizácia skoro žiadna... nakoľko opotrebenei auta nie je až také vysoké...
bubkoch
03.08.12,18:27
no ak opravuje v garážovom servise, a pozháňa repasované diely, môže dostať viac ako bude cena opravy... ak dá auto do autorizovaného servisu tak pri aute 8/2010 s 29000 km... nebude amortizácia skoro žiadna... nakoľko opotrebenei auta nie je až také vysoké...

ako na 2rocnom aute nie je amotizacia ???
okrem toho, v tomto pripad, ak udalost nenahlasil vo svojej poistovni do 15 dni vinnik, tak od poistovne nedostane poskodeny nic ... moze ist s tou podpisanou spravou akurat tak na súd

dalej, pokial ma 2r auto, asi ma aj havarijne poistenie ... potom nechapem co riesi s poistovnou vinnika ... ma si to nechat preplatit zo svojej HP a o zvysok sa postaraju poistovne, vyrovnaju sa medzi sebou a tá jeho kde ma HP mu nasledne este preplati spoluucast (pri dostatocnom plneni z PZP vinnika)
Ice dive
03.08.12,18:30
no čo by si chcel amortizovať na dvojročnom aute... práca a lak sa neamortizujú... a menia mu tam len nárazník + svetlo... amortizácia sa spravidla neuplatňuje pri autách do 5 rokov, ak nie sú evidované na IČO kde je koeficient opotrebenia o niečo vyšší...
draik
03.08.12,20:02
Amortizácia tam bude, ak sa budú meniť diely. Ušetriť by mohol (teda dostať viac ako zaplatí za opravu), ak by šiel cestou rozpočtu a nechal to opraviť niekde v garáži.
preboha
21.09.12,17:05
koľko ľudí, toľko názorov - len nechápem načo sú potom zákony, predpisy , vyhlášky.....
preboha
21.09.12,17:05
koľko ľudí, toľko názorov - len nechápem načo sú potom zákony, predpisy , vyhlášky.....
preboha
21.09.12,17:06
môžete veriť čomu chcete, ale toto bohužiaľ nie je preklep....