peterpeto
10.05.12,19:16
Ahojte. Stal som na krizovatke, daval som prednost a zozadu do mna vrazilo auto. Spisali sme spravu o nehode, kde uznal vinu. Poistnu udalost som nahlasil do poistovne vinnika. Dnes som bol na obhliadke a dal auto do servisu. vymena zadneho naraznika, oprava parkovacieho senzora, svetla, vyklepanie plechu na zadnych dverach. Po servise mi nezostava nic ine, len zaplatit fakturu a poistovna (Allianz) by ju mala preplatit. Ako to je s preplatenim? Nemate skusenosti? Dokedy preplatia a tak... a dufam ze tam nebude nejaka amortizacia :( Je to kia ceed 08/2010, najazdenych necelych 29 tis. km.
bubkoch
10.05.12,17:26
pokial udalost nenahlasi vinnik, jeho poistovna nema ziaden dovod sa s tebou zapodievat, to znamena ze nedostanes nic

okrem toho si zvolil zlý postup, mal si si to dat preplatit z havarijneho poistenia, kde by si zaplatil len spoluucast ... dalej by si plnenie od poistovne vinnika vymahala tvoja poistovna a nasledne by si dostal spat cast spoluucasti (kedze mas relativne nove auto, amotizacia bude nizka) ...
peterpeto
10.05.12,17:35
havarijne poistenie nemam uzatvorene, takze inu moznost som nemal...
bubkoch
10.05.12,17:53
havarijne poistenie nemam uzatvorene, takze inu moznost som nemal...

mimotemy lol, to ako moze byt niekto tak nezodpovedny ???
Wes
10.05.12,17:54
Chceš radu nad zlato? Jednu ti poskytnem zadarmo. "Vždy volať políciu, VŽDY" Aj keď zákon hovorí, že stačí vyplniť iba záznam o nehode, pokiaľ škoda nepresahuje už neviem koľko presne. Čo sme my technici, že vieme aká je výška škody. Chceš vedieť prečo? Pretože pokiaľ vinník nenahlási túto poistnú udalosť vo svojej poisťovni, môžeš zabudnúť na akékoľvek poistné plnenie z PZP a záznam o nehode je len zdrap papiera, ktorý ti poisťovňa neakceptuje, aj keď je tam jasne podpísaný vinník nehody. Pokiaľ je privolaná polícia nie je potrebné hlásenie poistnej udalosti vinníkom. Pokiaľ opravu vezmeš na svoje vlastné náklady ostáva ti už iba občianske konanie a to je ďalšia epizóda vhodná na knihu :D Zrejme si sa už poučil na vlastnej chybe. Moje ponaučenie bolo dostatočné a nikdy viac takúto chybu nespravím.
Wes
10.05.12,18:00
Ešte niečo. HP samozrejme netreba podceňovať. Ale aj napriek uzatvoreniu HP volaj VŽDY políciu. Prečo? Pretože, ak vinník nenahlási poistnú udalosť do poisťovni, zabudni na vrátenie spoluúčasti, čo pri väčších škodách nemusí byť zanedbateľná čiastka. :)
Wes
10.05.12,18:12
Predsa ešte doplním jednú skúsenosť. :) Pokiaľ vinník predsa poistnú udalosť nahlási v poisťovni, ale náhodou sa pomýli, ktoré vozidlo je A a ktoré B, čím sa vinník stane poškodený automaticky jeho povinnosť je splnená a poisťovňa bude požadovať dokazovanie, že ako sa stala nehoda, načo majú právo podľa zákona a vinníka ďalej neotravujú, aby prišiel vyplniť oznámenie. Naopak budú požadovať od poškodeného preukázanie poistnej udalosti. Pokiaľ nedôjde k preukázaniu, žiadna poistná udalosť nenastala. Krásne zákony na Slovensku :), ale aspoň to Slovensko máme pekné ;)
bubkoch
11.05.12,04:48
Chceš radu nad zlato? Jednu ti poskytnem zadarmo. "Vždy volať políciu, VŽDY" Aj keď zákon hovorí, že stačí vyplniť iba záznam o nehode, pokiaľ škoda nepresahuje už neviem koľko presne. Čo sme my technici, že vieme aká je výška škody. Chceš vedieť prečo? Pretože pokiaľ vinník nenahlási túto poistnú udalosť vo svojej poisťovni, môžeš zabudnúť na akékoľvek poistné plnenie z PZP a záznam o nehode je len zdrap papiera, ktorý ti poisťovňa neakceptuje, aj keď je tam jasne podpísaný vinník nehody. Pokiaľ je privolaná polícia nie je potrebné hlásenie poistnej udalosti vinníkom. Pokiaľ opravu vezmeš na svoje vlastné náklady ostáva ti už iba občianske konanie a to je ďalšia epizóda vhodná na knihu :D Zrejme si sa už poučil na vlastnej chybe. Moje ponaučenie bolo dostatočné a nikdy viac takúto chybu nespravím.

poistovna sice nie, ale sud v pohode ano ... a dementny vinnik sa az vtedy spamata aky bol hlupy, lebo nahlasenie udalosti ho nic nestoji, ale na sude zaplati okrem plnenia aj vsetky sudne trovy, naklady na pravnikov a uroky
draik
11.05.12,07:32
Na všetky nové diely, ktoré tam servis dá, sa amortizácia uplatní. Ešte šťastie, že máte relatívne nové auto. Ako už bolo povedané, nehodu má nahlásiť vinník, inak sa to celé skomplikuje.