maa1187
10.05.12,20:29
Dobry den,
chcela by som sa informovat. S manzelom sme rozvedeny a nas malolety syn je zvereny do mojej starostlivosti. Manzel ho ma kazdy druhy vikend. Ja by som potrebovala vycestovat na pol roka do zahranicia a chcem aby sa po cas mojej nepritomnosti starali o maleho moji rodicia. Obavam sa aby moj ex s tym nerobil problemy pripadne aby nemohol povedat ze som maleho opustila. Je tedy nejaka moznost notar/pravnik ako by som mohla mojich rodicov oficialne poverit so starostlivostou o maleho pocas mojej nepritomnosti?

Za odpovede dakujem
hubatá
10.05.12,18:39
Zmena zverenia maloletého do starostlivosti starých rodičov na určitý čas od ..... do ....... Robí to súd, ale zrejme sa bude k takému návrhu vyjadrovať aj tvoj ex.
arizona
10.05.12,19:23
Odpoviem ti z vlastnej skusenosti. Mozes odcestovat bez problemov,akurat tvojmu ex oznam, kde si moze syna vyzdvihnut na cas,kedy ho moze vidat.
Ziaden zakon ti nezakazuje odcestovat,aj ked mas syna v opatere, ked mu zabezpecis spolahlivu nahradu za seba. Tvoji rodicia nie su cudzi,dieta ich pozna,takze zvladnu opateru v tvojej nepritomnosti, ste stale v styku. Ani socialka ani sud ti nic nemoze :rolleyes:
maa1187
10.05.12,20:20
To ak je to tak, tak to je super :) ja s malym byvame s mojimi rodicmi /jeho starymi rodicmi/ takze je s nimi v kazdodenom kontakte :)