monikas4
10.05.12,21:43
Dobrý večer, mám na Vás jednu otázku. Chystáme sa prepísať byt- teda brat ho daruje bratovi, je to len formalita, ale predseda SVB nechce vydať potvrdenie o nulovom nedoplatku a na katastri nám papiere stoja cca 2 týždne. Vec sa má tak, že od nás chce penále, ktoré neboli zaplatené. V auguste 2010 sa byt z istých dovodov dostal za dlh do dražobky, po dohode právnika a dražoky sa vyrovnal celý "nájom" a od penále a provízie dražobka ustúpila. Platby do fondov sa od toho času platia načas a v plnej výške. SVB sa neodvolalo proti rozhodnutiu dražobnej spol. Ešte pred tým majitel riešil závadu v byte na schodzach, písomne k rukám predsedu so zamietavým stanoviskom a po rokoch došli nervy a aj cez hygienu a stavebný úrad, ktorý po 2 rokoch rozhodol, že má nájsť riešenie a odstrániť závadu na obvodovom murive. Predseda objednal termokameru za 500 e, ktorá nebola nikým schválená a jeho limit je 165e, o ktorých može sám rozhodovať.Vec neodstránil. Takmer 2 roky bolo ticho a teraz, keď treba vydať tento doklad chcel najprv za tu termokameru a teraz za penále. Doklad o ukončení dražby obdržal s tým, že dlh bol vyrovnaný. Može po 2 rokoch žiadať toto penále alebo sa mal v zákonnej lehote odvolať na súde proti rozhodnutiu dražobnej spoločnosti? Ako máme postupovať, som rozhodnutá podať trestné oznámenie, že nám bráni v prepise bytu. O.i mám podozrenie na machinácie vo vedení účtovníctva, o rozhodnutiach bez súhlasu spoločenstva, nikdy nepredložil jedinú faktúru za el., vodu, za ním objednané malovanie a pod., žiadne účtovné doklady nechce ukázať s tým, že ma to nemá čo zaujímať. Kto je v práve? A ešte musím dodať, že sú alebo boli v SVB ďalší neplatiči, kamarát, ktorý pravidelne roky dlhuje za pol roka i za celý rok, zaplatí , a zasa za pol roka a viac dlhuje a tak dookola a nič sa nedeje...Ďakujem za odpovede.
Mária27
15.05.12,16:33
Kataster by mal urobiť prevod aj bez potvrdenia predsedu. Pozri si priložený katastrálny bulletin 1/2011 - odpoveď na otázku 8:

http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_file&id_item=6382
monikas4
17.07.12,19:50
Dík za radu, riešime a uvidíme, čo bude. Podla toho to vyzerá, že to kataster má zavkladovať a ten doklad mal pítať notár a nemusí byť súčasťou- prílohou návrhu na vklad..Len nech navymýšľajú, lebo ma porazí. Dam vedieť, ako sme dopadli.
sito
17.07.12,20:25
Sú predsedovia SVB, ktorí sa hrajú na bohov, ale len s mlčiacim súhlasom tých, ktorých zúbožili svojím konaním. Žiadny predseda SVB nie je BOH. Bohoví sú vlastníci, ktorí si neuplatňujú svoje práva a nestarajú sa o svoj majetok a o to ako predseda SVB, štatutár s ich majetkom hospodári, a to napriek tomu, že zo zákona to je ich povinnosť.
monikas4
23.07.12,21:08
Náš predseda BOH je aspoň si to o seba myslí on a jeho žena . Dost na tom, že ten papier nám nedá, lebo na ZSVB v KE mu právnička povedala, nech ho nedá, lebo keď je tam dhl(?)dude mať SVB neskor problem s novým majitelom..Vydiera nás, ako vie, vyhlásenie siom vypracovala podla vzoru tu na porade, strážili sme dvere, nech nám neujde. Má svoje argumenty a nepovolí. Nechce vystaviť ani doklad o tom, čo a kolko dhhujeme, lebo vraj penále alebo za termokameru alebo... Ako ho donútiť, je nejak postihnutelný, existuje zákon, ktorý ukladá povinnosť vystaviť to vyhlásenie. O čo sa oprieť???