janon
11.05.12,06:21
Zdravím, mám otázku ohľadom exekúcie. Prebieha exekúcia nehnuteľnosti môžem sa dohodnúť nejako s exekútorom alebo je možné aby sa nehnuteľnost predala práve kupcovi ktorého určím ja? napr. Sesternica a pod.


Za odpovede vopred ĎAkujem
arizona
11.05.12,04:33
Ked si kupcu najdes sam exekutor bude len rad.
Samozrejme, nezabudni ho o tom informovat a dohodnut sa na dalsom postupe.On ti musi odblokovat nehnutelnost,aby bola predajaschopna.
janon
11.05.12,04:45
A predaj bude ako prebiehať ? Peniaze idú exekútorovi najprv ? či priamo dlžníkovi ?
arizona
11.05.12,05:06
A predaj bude ako prebiehať ? Peniaze idú exekútorovi najprv ? či priamo dlžníkovi ?
Ak ma pripad uz v rieseni exekutor, tak peniaze idu jemu.

Preto som ti napisala, aby si sa spojil s EX a dohodol dalsi postup,lebo moznosti je viacero.
Mozes napr. navrhnut, ze dlzna ciastka z kupnej ceny sa zaplati na ucet EX a zbytok na tvoj ucet.

Kazdopadne je dobre dat si KP zmluvu napisat pravnikovi,aby bol spokojny aj Ex,aj kupec,aj predavajuci.A aby zmluva obsahovala vsetky potrebne nalezitosti.
draik
11.05.12,07:14
V akom štádiu je exekúcia? Nie je už vypísaná dražba?
janon
11.05.12,09:18
Dražba ešte nie je.... A ak by bola dražba? bol by to problém ?
misoft
11.05.12,10:54
Veľký!
tajnostkárka
18.06.12,10:36
potrebujem pomoc - som vlastníkom rod.domu v 1/4 - vlastníci sme 4 z toho na 1/4-domu je u jedného z vlastníkov vypísaná exekúcia- Dnes mi prišiel list od exekútora,či si v prípade predaja uplatním predkupné právo- ale ako sa vyjadriť,ked neviem sumu ani dátum konania predaja - mám sa vyjadriť do 7dní
Vie mi niekto povedať ako dlho trvá kým sa daná časť dostane do dražby resp kedy sa dozviem jej sumu?:confused:
draik
18.06.12,10:49
Požiadajte ho o upresnenie ceny zo znaleckého posudku. Podľa zákona sa ponáhľať nemusíte, stačí ak zložíte cenu podielu do začatia dražby, dražba sa automaticky nebude môcť uskutočniť. V takom prípade podiel pripadne Vám resp. sa rozdelí medzi viacerých spoluvlastníkov, ak zložia cenu u exekútora. Exekútor je tiež povinný Vás ako spoluvlastníka informovať o dražbe atď.
tajnostkárka
18.06.12,10:55
No len bohužiaľ na to aby sme zložili sumu peniaze nemáme preto sa pýtam,že aké sú lehoty v prípade,že dôjde k najhoršiemu:(
arizona
18.06.12,11:11
Ste este traja spolumajitelia, tak to rieste co najskor nejakou pozickou,alebo uverom zo stav.sporenia a pod.
Ked vam 1/4 domu predaju nejakej "neprisposobivej mensine",bude neskoro...:cool:
draik
18.06.12,13:05
Čo sa týka lehôt, závisí to od exekútora. Ak by bol veľmi aktívny, tak skôr ako cca za dva mesiace to nebude.
tajnostkárka
18.06.12,18:37
ďakujem za odpoveď
mattto
18.06.12,18:49
ďakujem za odpoveď

§140 ods. 1 EP Po určení najnižšieho podania podľa § 142 ods. 2 určí exekútor vyhláškou termín dražby; termín dražby určí najskôr na tridsiaty deň od posledného dňa lehoty určenej osobitným predpisom na uverejňovanie údajov v Obchodnom vestníku.