zabiatko7282
11.05.12,07:22
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu fakturujeme za služby do krajiny Seychely, ako to je s DPH a s kurzom?? Je tam nejaka extra podmienka na vystavnie? Ziadost???
Ďakujem veľmi pekne za radu. :confused:
IvoM
11.05.12,05:50
A čo takto napísať aspoň o akú službu sa jedná bez takejto info Ti s DPH neporadí nikto. Pokiaľ ide o kurz, tak sa používa deň dodania služby, samozrejme ak je faktúra v inej mene ako EUR.
SilMar Group
11.05.12,05:52
Pokiaľ viem, tak Seychely nepatria do EU a dodanie služby mimo EU nie je predmetom DPH podľa §2 Zákona o DPH 222/2004, takže nepodlieha našej dani.
Zákon o DPH nerieši vystavovanie faktúr za služby do tretích krajín - mimo EU, ani ich neuvádza v §70 - vedenie záznamov. Takže v podstate nemusíš ani vystaviť faktúru, stačí účtovať na základe zmluvy. Ale ak aj faktúru vystavíš, tak neuvedieš DPH, ani do daňového priznania, ani do súhrnného výkazu.
Skrátka takéto dodanie nepodlieha našej DPH, takže to nerieši.
SilMar Group
11.05.12,05:57
Pokiaľ viem, tak Seychely nepatria do EU a dodanie služby mimo EU nie je predmetom DPH podľa §2 Zákona o DPH 222/2004, takže nepodlieha našej dani.
Zákon o DPH nerieši vystavovanie faktúr za služby do tretích krajín - mimo EU, ani ich neuvádza v §70 - vedenie záznamov. Takže v podstate nemusíš ani vystaviť faktúru, stačí účtovať na základe zmluvy. Ale ak aj faktúru vystavíš, tak neuvedieš DPH, ani do daňového priznania, ani do súhrnného výkazu.
Skrátka takéto dodanie nepodlieha našej DPH, takže to nerieši.
Teda - samozrejme, ak sa bavíme o tom, že ste poskytli službu zdaniteľnej osobe. Ak to bolo súkromnej osobe, je to iné. Naozaj treba dať viac info...
zabiatko7282
11.05.12,06:00
Ano je to právnická osoba, a služba za sprostredkovanie. A môžem to vystaviť v EUR a kurz tam vlastne teoreticky ani davat nemusím nie?
Ďakujem za odpoveď pomohli ste mi.
IvoM
11.05.12,06:23
Pokiaľ viem, tak Seychely nepatria do EU a dodanie služby mimo EU nie je predmetom DPH podľa §2 Zákona o DPH 222/2004, takže nepodlieha našej dani.
Zákon o DPH nerieši vystavovanie faktúr za služby do tretích krajín - mimo EU, ani ich neuvádza v §70 - vedenie záznamov. Takže v podstate nemusíš ani vystaviť faktúru, stačí účtovať na základe zmluvy. Ale ak aj faktúru vystavíš, tak neuvedieš DPH, ani do daňového priznania, ani do súhrnného výkazu.
Skrátka takéto dodanie nepodlieha našej DPH, takže to nerieši.
Teda - samozrejme, ak sa bavíme o tom, že ste poskytli službu zdaniteľnej osobe. Ak to bolo súkromnej osobe, je to iné. Naozaj treba dať viac info...

To by som teda netvrdil, že dodanie /fakturovanie/ služby mimo EÚ nie je predmetom dane podľa §2, je totiž kopec služieb kde sa DPH pri faktúre do tretích krajín DPH uplatňuje /§15.2, §16/
betka
11.05.12,07:00
- napr. realitná činnosť (kt. si vykladáme niekedy ako sprostredkovanie) 16/1. Miesto dodania tuzemsko
SilMar Group
11.05.12,10:08
To by som teda netvrdil, že dodanie /fakturovanie/ služby mimo EÚ nie je predmetom dane podľa §2, je totiž kopec služieb kde sa DPH pri faktúre do tretích krajín DPH uplatňuje /§15.2, §16/

Ano s tym, samozrejme, plne suhlasim, su niektore vynimky, ktore sem nespadaju. Vsetko zalezi od toho, kde je sluzba dodana. Nas zakon riesi len sluzby, ktore su poskytnute v tuzemsku.. Takze zakladom je identifikacia miesta dodania a na to je potrebne vediet presne sluzbu identifikovat... §15.2 riesi dodanie sluzby inej ako zdanitelnej osobe, preto som tam dala tu poznamku.... V §16 su riesene vynimky zo zakladneho pravidla... Treba sa pozriet, ci sluzbu nenajdes tam, ak nie, plati zakladne pravidlo - 15/1. Treba vsak davat velky pozor - v 16 je vacsina paragrafov riesena ako dodanie inej ako zdanitelnej osobe...

Ale naozaj suhlasim s tym, ze najdolezitejsie je identifikovat - aku sluzbu, komu a kde je dodana...