Žanette
11.05.12,08:17
Dobry den poradaci,
potrebujem poradit ako to je s danovymi vydavkami pri prezentacii a reklame. Prezentacia nie je danovym vydavkom, ale reklama za ucelom prezentacie podnik. cinnosti, predmetu, či sluzby uz je?
Potrebujem vystavit fakturu firme za prezentaciu svojich produktov aby si ju mohli dat do nakladov.Je to neako limitovane sumou?Potrebujem vystavit fakturu so sumou vyssou ako 200eur.
Dakujem.
Žanette
11.05.12,06:19
V podstate to ma byt faktura za pohostinstvo pri prezentacii vasich produktov. je pohostenie danovym vydavkom?
Tweety
11.05.12,06:20
V podstate to ma byt faktura za pohostinstvo pri prezentacii vasich produktov. je pohostenie danovym vydavkom?
Nie, repre nie je daňovo uznaným výdavkom.
Žanette
11.05.12,06:22
Co som citala, tak prezentacia ako taka nie je, ale reklama za ucelom prezentacie podnikatelskej cinnosti , ci tovaru ci sluzby je danovym vydavkom.
Žanette
11.05.12,06:28
Alebo takto sa opytam, mozem im to fakturovat ako pohostinske sluzby ? je to danovo uznany vydavok?
tictac7
11.05.12,06:32
Alebo takto sa opytam, mozem im to fakturovat ako pohostinske sluzby ? je to danovo uznany vydavok?

toto si sa pýtala aj v príspevku 2 a odpoveď si dostala v príspevku 3 - Ty si nečítaš odpovede?
Žanette
11.05.12,06:34
Odpoved znela, ze reprezentacia nie je danovym vydavkom. A pohostinstvo ?
tictac7
11.05.12,06:41
Odpoved znela, ze reprezentacia nie je danovym vydavkom. A pohostinstvo ?

...ja zatiaľ čítať viem, a aj chápem význam textu - Ty si sa v tom príspevku predsa pýtala na pohostenie - pre odberateľa je to repre, je jedno ako to nazveš, môžeš tam napísať aj catering, stále je to repre....
AlaNR
11.05.12,06:54
Daňovým výdavkom je reklama v novinách, televízii, billboardy, letáky a podobne...

Reklama na spôsob "spravím prezentáciu tovaru s občerstvením" - nič čo zjedia a vypijú daňovým výdavkom nie je.