Marian386
11.05.12,10:41
Dobry den,predal som 13 rocne auto,teraz v sobotu to bude 2 tyzdne,este stale ho neprepisali na seba,dokedy by to mali spravit?Pocul som ze cca do 1 mesiaca,ak to nestihne musi ist na kontrolu originality.Kedy je to auto uz v ich vlastnictve az po prepise?
Xanti
11.05.12,09:15
To si predal auto do iného okresu?

http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
Marian386
11.05.12,09:25
Je to v okrese.
Marian386
11.05.12,09:37
Nebol som to ani odhlasit,poslal som im splnomocnenie
Xanti
11.05.12,09:53
No ako si čítal v uvedenom linku tak je 15 dnová lehota na prepis, po 15 dňoch musia dokladovať prečo tak neurobili a po 30 dňoch musia ísť na kontrolu originality.

No neviem, ale akonáhle je prepis v okrese zvyknú chodiť obaja , kupujúci aj predávajúci spolu na políciu aby prepísali vozidlo.
Technicky to vozidlo je stále tvoje, ty platíš stále až do prepisu za neho zákonné poistenie, a ak sa niečo stane tak teba budú poťahovať ako majiteľa vozidla.
Marian386
11.05.12,10:07
Teraz som dost pracovne vytazeny a okrem toho u nas sa na policii sa caka niekedy aj cely den,vzdy tam byva vela ludi.Nechcem im zbytocne telefonovat,cim dlhsi cas od predaja tym si myslim ze je mensia moznost nieco reklamovat.
Xanti
11.05.12,10:18
No neviem,
auto neni odhlásené na nich, pri prepise som nikdy nedokladovala zmluvou kedy som auto kúpila, takže ani ich nič nesúri.
Jazdia na aute, a poistku platíš ty. A potom si povedia, že auto nechceme a vrátia Ti ho späť a budú požadovať peniaze.
Marian386
11.05.12,10:39
Mal by som ist auto odhlasit na nich?
misoft
11.05.12,10:46
Dohodnúť sa na termíne a ísť tam skoro ráno - medzi prvými! Potom to bude v priebehu 1 hodiny!
Xanti
11.05.12,10:46
Na to neviem odpovedať,
lebo ked je prepis v okrese tak chodia spolu predávajúci i kupujúci. Asi to neodhlásiš na nich. Skús ich kontaktovať čo sa deje, prečo neprepísali auto. Že ty potrebuješ zrušiť poistku abo čo ja viem čo...
misoft
11.05.12,10:47
...a auto bude medzitým zhumpľované a nefunkčné.
misoft
11.05.12,10:50
Musíte obaja. Urobíte prepis vozidla http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese - ty odhlásiš a on zároveň prihlási - každý vyplní tlačivo (prihlásene odhlásenie vozidla), ktoré by malo byť na DI - teda obaja vyplníte rovnako, len ty odhlásenie a on prihlásenie.
Xanti
11.05.12,10:51
No i na to som myslela, fakt v rámci okresu ak človeka nepoznám určite by som prepis riešila priamo, a až vtedy by som odovzdala klúče od auta a tak ... určite by som to neurobila ako zadávateľ práve pre toto riziko čo si napísal.
Marian386
11.05.12,11:06
Maju vsetky doklady+som im dal splnomocnenie,budem im volat co sa deje.Auto naspat nechcem ani peniaze uz nemam.
Marian386
11.05.12,11:51
Telefonovali sme doriesi sa to v pohode.
pivko
14.06.12,10:18
Može ísť auto prepísať na DI predávajúci ak mu na to dá splnomocnenie kupec. Ak áno šupnite sem vzor plnej moci.
Ď
KoxXxo
14.06.12,11:10
pivko
14.06.12,11:19
http://www.bazarovky.sk/upload/splnomocnenie_na_prepis.pdf
http://www.zubrohlava.eu/files/documents/in%C3%A9/ob%C4%8Dan/splnomocnenie-k-prepisu-auta.pdf
No OK ,ale to su splnomocnenia aby mohol prepísať auto na seba kupec. Všade je veta na mojom motorovom vozidle.
bubkoch
14.06.12,11:45
zasadna chyba pri predaji auta je ked predavajuci odovzda velky TP kupujucemu bez toho, aby bolo auto na kupujuceho aj odhlasene ... kupujuceho v takom pripade vobec nic netlaci do toho aby auto odhlasil a prihlasil na seba, 15-dnova lehota na prihlasenie mu totiž plynie az odo dna odhlasenia, nie predaja ... do odhlasenia na policii je auto predavajuceho, z coho plynie povinnost nadalej platit PZP
pivko
14.06.12,12:05
No OK ,ale to su splnomocnenia aby mohol prepísať auto na seba kupec. Všade je veta na mojom motorovom vozidle.
posúvam.........
Valcake
14.06.12,12:35
..nehnevaj sa, ale toto by som si nikdy nedovolila urobiť. ..cha..to si mu daroval auto-ako keby.:confused:.. Ak sa niečo stane, potom si už nájdeš čas???:eek:

...telefonovali sme si../píšeš/..
no tým sa ozaj vyrieši..

Predali sme už nie jedno a nie dve autá...
Nájdi si čas kým nie je neskoro...ako sa hovorí...
...neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje. ...tým nechcem povedať, že nepoznáš zákon..sorry:)

...dal som im všetky papiere, auto naspäť nechcem a peniaze už nemám..
..a ja ti držím palce!!!
pivko
14.06.12,17:39
No OK ,ale to su splnomocnenia aby mohol prepísať auto na seba kupec. Všade je veta na mojom motorovom vozidle.

posúvam.................
lujza.j
14.06.12,19:43
No OK ,ale to su splnomocnenia aby mohol prepísať auto na seba kupec. Všade je veta na mojom motorovom vozidle.

predpokladám, že vieš o čo ide a vieš prečo to takto chceš......tak ju tam nedávaj....
bubkoch
14.06.12,19:56
No OK ,ale to su splnomocnenia aby mohol prepísať auto na seba kupec. Všade je veta na mojom motorovom vozidle.

vsak to je v poriadku ze tam je ta veta "na mojom motorovom vozidle"

lebo splnomocnuje KUPUJUCI predavajuceho ... a v case prihlasenia uz auto patri kupujucemu, lebo je uz na neho odhlasene ...
pivko
15.06.12,04:08
Lujza má pravdu , nedám to tam. Auto ešte nebude odhlásené však ho pojdem prepísať a odhlásiť v jeden deň ja ,lebo kupec nemá čas tak že určite ešte nieje jeho.
bubkoch
15.06.12,05:18
Lujza má pravdu , nedám to tam. Auto ešte nebude odhlásené však ho pojdem prepísať a odhlásiť v jeden deň ja ,lebo kupec nemá čas tak že určite ešte nieje jeho.

kludne slovo "mojom" mozes vymazat ... ale z formalneho hladiska je to myslim v poriadku, lebo ako som pisal, majitelom sa oficialne stava okamihom odhlasenia na seba ... t.j. v case ked sa auto bude odhlasovat, patri este predavajucemu, ktory ho odhlasuje na kupujuceho ... ale v case ked sa auto bude prihlasovat (hoci aj 2 min po odhlaseni) uz patri kupujucemu ktory ho na seba prihlasuje :)
buchač
15.06.12,05:37
Može ísť auto prepísať na DI predávajúci ak mu na to dá splnomocnenie kupec. Ak áno šupnite sem vzor plnej moci.
Ď
...hocikto môže ....


Iná osoba môže za vlastníka alebo za držiteľa vozidla konať, len ak jej bolo udelené písomné splnomocnenie s úradne overeným podpisom vlastníka alebo držiteľa, alebo na základe úradného rozhodnutia.
http://www.minv.sk/?informacie-6

No OK ,ale to su splnomocnenia aby mohol prepísať auto na seba kupec. Všade je veta na mojom motorovom vozidle.

...kua ...šak tú vetu vynechaj , prispôsob na svoje podmienky ....

Je to iba VZOR a nie predpísané tlačivo od polície .......či ?????

Doklady od vozidla budú znieť predsa na majiteľa vozidla , splnomocnená osoba je iba vykonávateľ...
...to môže aj hociaký bezďák za odmenu urobiť ...;)