miruka
11.05.12,13:28
Vystavili sme do zahraničia faktúru.Odberateľ nám zaplatil čiastku z tej faktúry a nejakých 30 EUR nezaplatili.Keď som sa spýtala konateľa, tak povedal, že tých 30 EUR mám zlikvidovať interne.Chcem sa opýtať či poznáte nejaký spôsob likvidácie zostatku/ t.j. spôsob zaúčtovania/ na vyšlej faktúre okrem vystavenia dobropisu na 30 EUR.Ďakujem.
KEJKA
11.05.12,15:18
odpis 546/311
pozri sa však poriadne na bankový výpis. Stáva sa, že odberateľ dá príkaz na úhradu celej sumy, ale banka si strhne poplatky /tých 30 EUR by tomu zodpovedalo/ a pripíše nižšiu sumu. Zvykne to však byť na výpise uvedené. Ak nie priamo na výpise, potom na avíze o pripísanej čiastke - závisí od tej-ktorej banky. V takom prípade by si vyrovnala celú sumu pohľadávky a rozdiel zaúčtovala na bankové poplatky.
miruka
11.05.12,17:05
Pozerala som aj to avízo, banka nestrhla poplatky a odberateľ si ani skonto neuplatnil.Neviem teda akým účtovným zápisom vyrovnať tú pohľadávku, aby mi vypadla zo salda.
Paula
11.05.12,17:17
Máš ho hneď v prvom riadku v príspevku č.2
Tweety
11.05.12,18:37
Ach jaj, zas niekto si to poriadne neprečíta.Vedela by si, ak by si si prečítala predch. príspevok.
miruka
12.05.12,09:41
Jaj ďakujem vám pekne, no priznám sa naozaj som si až teraz všimla ten zápis, keď ste ma na to upozornili.