Frando
11.05.12,16:29
chcel by som sa opytat ak sa jedna o nehnutelnost da sa spisat zavet o dedeni ci musi sa dana nehnutelnost prepisat este za zivota ?? dakujem za odpoved.
ivka70
11.05.12,14:38
Da sa spisat zavet, nesmie vsak vynechat neopomenutelnych dedicov a ich pravo na zakonny podiel.
Tweety
11.05.12,15:13
chcel by som sa opytat ak sa jedna o nehnutelnost da sa spisat zavet o dedeni ci musi sa dana nehnutelnost prepisat este za zivota ?? dakujem za odpoved.
Dediť, získať závetom, znamená nadobudnúť majetok až po smrti poručiteľa, takže logiicky aj prepis môže byť až po smrti.
Frando
11.05.12,15:32
Dediť, získať závetom, znamená nadobudnúť majetok až po smrti poručiteľa, takže logiicky aj prepis môže byť až po smrti.

To mi je jasne ja len ci je to na slovensku mozne vynechat nejakych pribuznych ak niekto chce dat po smrti napr. byt niekomu inemu.
Tweety
11.05.12,15:39
draik
11.05.12,16:31
Za života môže majiteľ darovať komukoľvek. V závete by nemal opomenúť potomkov, pretože tí môžu napadnúť závet.
Mária27
11.05.12,17:10
Pozri občiansky zákonníka:

§ 479
Maloletým potomkom sa musí dostať aspoň toľko, koľko robí ich dedičský podiel zo zákona, a plnoletým potomkom aspoň toľko, koľko robí jedna polovica ich dedičského podielu zo zákona. Pokiaľ tomu závet odporuje, je v tejto časti neplatný, ak nedošlo k vydedeniu uvedených potomkov.