Retuska
12.05.12,11:55
Ahojte,chcela by som sa opýtať,asi pred cca pol rokom som si dala skopriovat knizku do skoly.Brali sme len prvu polovicu tak som sa ucila len prvu,no teraz pri priprave na skusku z tej druhej casti som zistila,ze mi kolo 30stran chyba,strany su uplne poprehadzovane.Blocek mi pri kopirovani ani nedali.Je to zrejme jasna odpoved,ale myslite,ze je nejaka sanca,zeby mi zobrali reklamaciu?
Ked mi to kopirovali,pokazila sa im aj kopirka a viazacka a na prvych stranach je vidno aj zle viazanie,co ale oni nemusia zobrat,ako "dokaz" ze som bola u nich .Hm?
dakujem
kopretinka
12.05.12,10:16
ak nemáš doklad,tak asi ťažko niečo budeš reklamovať.Ale skúsiť môžeš.Ja sa teda veľmi čudujem,že si si to tam neskontrolovala.....
misoft
12.05.12,10:19
Reklamovať by sa dalo, ALE:
- nemusia uznať, pretože nemáš doklad o zaplatení za kopírovanie a viazanie;
- väzba "kopírovaniej knihy" nemusí byť "dôkazom", že sa to vykonalo presne u nich (takýchto strojov je do aleluja a princíp je pri rovnakom type ten istý - dokonca aj materál);
- záleží na firme, či na to pristúpi - dôkazne bremeno o tom, že sa to vykonalo u nich je na tebe.
Retuska
12.05.12,10:19
No...kniha ma 700 strán,skontrolovala soma si prvých 100,clovek encakal,ze niekde v strede zrazu strany budu miznut
misoft
12.05.12,10:20
Ako sa vraví? Dôveruj, ale PREVERUJ!
Retuska
12.05.12,10:41
Reklamovať by sa dalo, ALE:
- nemusia uznať, pretože nemáš doklad o zaplatení za kopírovanie a viazanie;
- väzba "kopírovaniej knihy" nemusí byť "dôkazom", že sa to vykonalo presne u nich (takýchto strojov je do aleluja a princíp je pri rovnakom type ten istý - dokonca aj materál);
- záleží na firme, či na to pristúpi - dôkazne bremeno o tom, že sa to vykonalo u nich je na tebe.

no ved práve hovorim o tom dokaznom bremene,zrejme ziadne nemam,jedine svedectvo kamaratky
misoft
12.05.12,10:48
Nedostačujúce, nepreukazateľne!
draik
12.05.12,12:13
Problém by som videl skôr v tom, že kopírovanie celej knihy nie je v súlade s Autorským zákonom. Čiže by som to radšej nerozmazával.
kopretinka
12.05.12,12:31
Problém by som videl skôr v tom, že kopírovanie celej knihy nie je v súlade s Autorským zákonom. Čiže by som to radšej nerozmazával.
mala to len pre vlastnú potrebu na učenie.....a niektoré učebnice sa nedajú zohnať,tak z čoho sa majú študenti učiť?
misoft
12.05.12,16:22
Problém by som videl skôr v tom, že kopírovanie celej knihy nie je v súlade s Autorským zákonom. Čiže by som to radšej nerozmazával.
No to by potom sa muselo porušovať aj pri sťahovaní niektorých učebníc, ktoré sú len na nete a keď potrebuješ, tak len stiahnuť a vytlačiť si ju. Takto by som to nebral (pokiaľ je to učebnica, je tvorená na objednávku a autorské právo napísaním spadá pod štát).
draik
12.05.12,17:28
700stranová kniha asi nebude učebnica ZŠ alebo SŠ, ktorá by bola prístupná na nete a voľne šíriteľná.
Retuska
13.05.12,09:08
Problém by som videl skôr v tom, že kopírovanie celej knihy nie je v súlade s Autorským zákonom. Čiže by som to radšej nerozmazával.

kedže kniha sa zohnať v tom čase nedala,pretože jej bolo v knihkupectvach dost malo,tazko by som si ju inak zhanala.Dokonca sami profesori nam odporucili si ju skopirovat ak by sa nedala zohnat.takze v tomto by som problem nevidela:)ak by som ju kopirovala vo velkom a predavala,ano,tam by mohol byt nejaky problem
Retuska
13.05.12,09:09
Draik,div sa ci nie, kniha je aj na internete,ale zaheslovana :)
misoft
13.05.12,09:31
...teda poskytnutie hesla za úplatu = platenie poplatku autorovi = poskytnutie "licencie" pre knihu