zcula
13.05.12,09:04
Napísala som si približne podľa vzoru darovaciu zmluvu nehnuteľnosti, (chalupu a sme 5 spoluvlastníci súrodenci s mamou). Chcela by som si ju dať skontrolovať či je správne a hlavne právne napísaná. Robia také niečo právnici? Koľko by ma to stálo? Tak isto, ako keby to napísali sami? Komu ju môžem dať skontrolovať lacnejšie?
buchač
13.05.12,07:21
Napísala som si približne podľa vzoru darovaciu zmluvu nehnuteľnosti, (chalupu a sme 5 spoluvlastníci súrodenci s mamou). Chcela by som si ju dať skontrolovať či je správne a hlavne právne napísaná. Robia také niečo právnici? Koľko by ma to stálo? Tak isto, ako keby to napísali sami? Komu ju môžem dať skontrolovať lacnejšie?
Ak máš nejakého známeho právnika , tak aj zadarmo ( za kávu ) ....no keďže tu píšeš , tak túto možnosť zavrhujem ...

Skontrolovať normálnou - na zákazku - cestou ???.....nemyslím si , nebude sa prkotinami zapodievať ...

Nevravím už o tom , že ako si to predstavuješ ......že dáš právnikovi skontrolovať , tento povie , že je to fajn...následne dáš vklad - darovaciu zmluvu do katastra a tam môžeš ale totálne pohorieť , nakoľko aj tento úrad má svojich právnikov a títo ešte aj bodky a čiarky kontrolujú ...

Takže varianty sú dve :
- buď si veríš a darovaciu zmluvu si vypracuješ sama , kde je potrebné dať si obzvlášť pozor na tie presné údaje ...
- alebo zadáš objednávku právnikovi - notárovi ....ak zmluvu zmrví , je to jeho problém so všetkými následkami ...
jahoszmsk
13.05.12,07:34
mimotemy možno najprv napísať sem, že kto vlastne bude darca a kto obdarovaný, príp. aké podiely... nie všetko sa dá totiž darovaním napr. "deliť na menšie časti".
danushka
13.05.12,08:33
Tu: http://www.porada.sk/t25827-darovacia-zmluva-nehnutelnost.html?highlight=darovacia+zmluva som v príspevku č.260 priložila vzor darovecaj zmluvy. nehnuteľnsť je síce pod záložným právom banky, ale môžeš si porovnať náležitosti a zmluvné dojednania DZ.