JulianII
13.05.12,11:41
Už som raz písal, ale stále neviem na čom som. Robím učiteľa v špeciálnej škole 15 rokov. Mám ukončené vysokošk. vzdelanie učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov pedagogika -vychovávateľstvo plus rozširujúce -špeciálna pedagogika. Doteraz som bol kvalifikovaný, ale teraz tvrdí riaditeľ, že podľa najnovšej vyhlášky platnej id 1. 1. 2012 musím mať aj predmet, ktorý sa učí na základnej škole. Podľa vyhášky 437/2009( tá sa nemenila) absolvent vychovávateľsva VŠ II. stupňa plus špec. ped je kvalifikovaný učiť na špeciálnej škole, písal som aj na MŠSR - žiadna odpoveď. Tak teraz neviem Máme aj Praktickú školu- čo je stredná škola som kvalifikovaný, tam keď mám predmet na strednú školu?
avez
17.05.12,12:56
Absolvent učiteľstva všeobecnovzdelávacích predmetov pedagogika -vychovávateľstvo pre ročníky 5.-12. môže vyučovať aj predmety príbuzného zamerania, napr. rodinnú výchovu. Myslím si, že by bez problémov zvládol odučiť aj iné výchovy. Učiteľka, vychovávateľka I.stupňa si môže dopĺňať úväzok vyučovaním výchov na druhom stupni, od absolventa II. stupňa vysokoškolského vzdelávania učiteľského a súbežne neučiteľského smeru vyžadujú, aby druh výchovy mal uvedený na diplome ako štátnicový.
gretka19
01.06.12,08:53
Dobry den, chcela by som sa spytat ci by mi niekto vedel poradit ako by som mohla zacat studovat externe nakolko zijem a pracujem v zahranici.
Momentalne som v UK a tu som studovala na college (strednej skole) za ucitelku v skolke. Mam dane papiere o ukonceni, a chcela by som zistit nejake informacie ci by mi tieto papiere platili aj na Slovensku keby som ich mala prelozene. Niesom si ista a preto by som sa chcela dat na studium online kedze v buducnosti sa chcem vratit na SK.
Mohol by mi niekto poradit kam sa mam obratit, a ci je vobec mozne takto studovat prave tento odbor?
Dakujem Vam a prajem pekny den :o)