bebesisi
13.05.12,14:08
Skončila som STU v Bratislave, titul Ing, DPŠ na Žilinskej univerzite, I.a II. stupeň na Ľudovej škole umenia-klavír, rôzne nadtsvabové štúdia-Informatika a pod., momentálne som v 6.ročníku štátnej jazykovej škole-anglický jazyk, pripravujem sa na štátnu skúšku, mám certifikát City& guilds. učím v materskej škole ako nekvalifikovaná. Posledná inšpekcia nariadila riaditeľlovi ma preupstiť nakoľko nemám kvalifikáciu. Nie je trocha na hlavu, aby som išla odznova študovať bakalársky odbor, keď som na DPŠ mala Pedagogiku, psychológiu, didkatiku a všetky potrebné predmety? Som zúfalá, poraďte.
misomiso
13.05.12,12:25
Skor mi pripada na hlavu, ze si si s tvojim vzdelanim vybrala karieru v materskej skolke.
ivka70
13.05.12,12:50
Na kvalifikaciu si mozes urobit aj strednu pedagogicku skolu, nemusi to byt VS.
Adaka
14.07.12,09:51
Dobrý deň, chcem sa opýtať, končím Bc. predš. a elementárna pedagogika a chcela by som ísť na Mgr. Zisťujem že sa dá len pokračovať alebo uč. pre primárne vzdelávanie. Neviete mi poradiť ako sa potom dostať k špeciálnej pedagogike , kt. je pre mna zaujímavejšia. Ďakujem
brontosaurus
14.07.12,19:12
Dobrý deň, chcem sa opýtať, končím Bc. predš. a elementárna pedagogika a chcela by som ísť na Mgr. Zisťujem že sa dá len pokračovať alebo uč. pre primárne vzdelávanie. Neviete mi poradiť ako sa potom dostať k špeciálnej pedagogike , kt. je pre mna zaujímavejšia. Ďakujem

Na vašom mieste by som si dokončil Mgr. štúdium v danom odbore (predškolská pedagogika, alebo učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, neviem čo vás viac zaujíma) a potom po štúdiu sa môžete diaľkovo prihlásiť na 2-ročné štúdium špeciálnej pedagogiky.
Nehovoriac o tom, že ak by ste nastúpili po štúdiu pracovať do špeciálnej základnej školy, či špeciálnej materskej školy, tak by vám stačilo začať študovať špeciálnu pedagogiku až pri nástupe do zamestnania a zamestnávateľ by vám mohol poskytnúť na dané štúdium aj platené voľno a pod.
Adaka
16.07.12,07:17
je rozdiel v plate ked dokončím Mgr. predškolská
štúdium špec. na 2 roč. - to je nadstavba alebo niečo iné??
a to fakt sa nedá študovať nič iné len tieto 2 odbory?
brontosaurus
16.07.12,12:39
je rozdiel v plate ked dokončím Mgr. predškolská
štúdium špec. na 2 roč. - to je nadstavba alebo niečo iné??
a to fakt sa nedá študovať nič iné len tieto 2 odbory?

Čo ja viem, tak po skončení bakalárskeho štúdia "predškolská a elementárna pedagogika", študenti väčšinou pokračujú v danom smere ďalej, len si vyberajú či chcú:
učiť na základnej škole na 1.stupni, čiže odbor "učiteľstvo pre primárne vzdelávanie",
učiť v materskej škole a študujú odbor "predškolská pedagogika", či "predškolská a elementárna pedagogika",
alebo chcú pracovať ako vychovávatelia, či zamestnanci detských domovov, reedukačných centier a pod a študujú napr. odbor "pedagogika", "špeciálna pedagogika", "sociálna pedagogika".

Rozdiel v plate je akurát ten, že ak pracujete na bežnej základnej škole či materskej škole, tak ste zaradená v platovej triede 1 a ak pracujete v špeciálnej základnej škole či špeciálnej materskej škole, tak ste zaradená v platovej triede 2.
Rozdiel v triede je asi 40 EUR a ak budete chcieť pracovať v špeciálnej škole, musíte si doplniť vzdelanie o špeciálno-pedagogicú spôsobilosť.