Lenka Marko Tonhauserová
13.05.12,15:52
Môžem si počas poberania materského otvoriť živnosť aby som neprišla o materské?
za radu dakujem
Xanti
13.05.12,13:55
Môžeš.
Ale počas poberania rodičovského príspevku treba platiť odvody do ZP.
veronikasad
13.05.12,14:30
Môžem si počas poberania materského otvoriť živnosť aby som neprišla o materské?
za radu dakujem
z akého poistenia poberáš materské ?
Tieto témy spolu súvisia ? už si na MD ?

http://www.porada.sk/t194102-tpp-a-szco.html
Lenka Marko Tonhauserová
13.05.12,17:33
cize ked budem poberat RP tak si budem odvadzat ZP...a pocas materskeho odvadza stat? dobre som pochopila?
a co satyka socialky? odvody budem platit?
Lenka Marko Tonhauserová
13.05.12,17:36
z akého poistenia poberáš materské ?
Tieto témy spolu súvisia ? už si na MD ?

http://www.porada.sk/t194102-tpp-a-szco.html


este nepoberam materske, iba planujem, no mam vlastne kadernictvo, a najpravdepodobnejsie budem pocas materskej pracovat, cize by som chcela vediet ako to je ked budem chciet mat materske a zivnost...na rodicovskom viem ze sa moze pracovat na zivnost, a podla vsetkeho si budem platit ZP, ale budem platit aj SP na rodicovskej dovolenke?
veronikasad
13.05.12,17:39
este nepoberam materske, iba planujem, no mam vlastne kadernictvo, a najpravdepodobnejsie budem pocas materskej pracovat, cize by som chcela vediet ako to je ked budem chciet mat materske a zivnost...na rodicovskom viem ze sa moze pracovat na zivnost, a podla vsetkeho si budem platit ZP, ale budem platit aj SP na rodicovskej dovolenke?
živnosť bude popri zamestnaní ?

Máš už kaderníctvo, alebo ho ešte len plánuješ otvoriť ? (Nejako sa v tvojich príspevkoch strácam, v každom píšeš o niečom inom)
Lenka Marko Tonhauserová
13.05.12,17:45
živnosť bude popri zamestnaní ?

Máš už kaderníctvo, alebo ho ešte len plánuješ otvoriť ? (Nejako sa v tvojich príspevkoch strácam, v každom píšeš o niečom inom)

Kaderníctvo už mám, je zabehnuté, nechcem prist o zakaznikov a preto by som chcela pokracovat, ale nechcem prist o materske...

---ospravedlnujem sa ale jednu temu pisem za seba druhu za sestru a tretiu za susedu :)