Jana V.
13.02.06,07:39
Ahojte,
mám laickú otázku:
Ak nainštalujem antivírový program a antispyware-program(proti prijímaniu nechcenej reklamy) napr. NOD 32, Ad-aware SE, Spy Emergency 2005, musím ho pravidelne spúšťať, aby počítač "prečistil", alebo on pracuje sám, t.j. keď nájde problém, sám ho odstráni bez môjho príkazu (prípadne ma o tom bude len informovať)? Vďaka:)
Braňo
13.02.06,07:04
NOD32 sa Ti aktualizuje pri každom pripojení automaticky, AD-aware treba aktualizovať ručne a takisto z času na čas preskenovať PC, či si niečo nechytila. A ešte odporúčam nainštalovať firewall (Outpost, Zone Alarm alebo Kerio).
Origos
13.02.06,07:08
Je dobré, keď si skombinuješ AD-aware a Spyboot lebo čo nenájde jeden nájde druhý.
Jana V.
13.02.06,07:34
Ďakujem moc!
STRELEC
13.02.06,07:40
Je dobré, keď si skombinuješ AD-aware a Spyboot lebo čo nenájde jeden nájde druhý.AD-aware mám a teraz dokonca v slovenčine. Ten Spyboot mi nehovorí nič. Je to free program? Dá sa niekde stiahnúť?
Vďaka?
pingino
13.02.06,07:56
Ja pouzivam MS Antispyware, mam s nim lepsiu skusenost ako s AD-aware od Lavasoft-u. Ten mi vsetko nenasiel.
Aj ked niekde som cital, ze MS Antispyware umyselne prepusta Gator.
Excise Duty
13.02.06,10:39
Odporúčam navštíviť stránku www.slunecnice.cz (http://www.slunecnice.cz), tam je pomerne rozsiahla ponuka.
andrej_rv
13.02.06,10:44
AD-aware mám a teraz dokonca v slovenčine. Ten Spyboot mi nehovorí nič. Je to free program? Dá sa niekde stiahnúť?
Vďaka?Free, podľa mňa dobrý, je aj poslovenčený. http://www.spybot.com/sl/index.html
lenkak
13.02.06,18:32
Ja používam AdAware, a Kerio.
STRELEC
13.02.06,18:50
Free, podľa mňa dobrý, je aj poslovenčený. http://www.spybot.com/sl/index.html
Ďakujem Andrej.
Už som si ho stiahol. A ešte jedna drobná otázočka: antiviráky by nemali byť nikdy aktívne dva. Neplatí to náhodou aj o AdAware a Spybot-e?
Vďaka.
andrej_rv
13.02.06,18:57
Ďakujem Andrej.
Už som si ho stiahol. A ešte jedna drobná otázočka: antiviráky by nemali byť nikdy aktívne dva. Neplatí to náhodou aj o AdAware a Spybot-e?
Vďaka. To nie sú v podstate antiviráky (ako antivirák mám AVG..), ale programy na vychytávanie "snoriacich" programov, usmerňovačov na nežiadúce linky a pod. Aj jeden aj druhý "chytá" iné smetie, ja ich mám spolu. Niečo beží na pozadí a niečo spúšťam 1-2x týždenne.
STRELEC
13.02.06,19:03
To nie sú v podstate antiviráky (ako antivirák mám AVG..), ale programy na vychytávanie "snoriacich" programov, usmerňovačov na nežiadúce linky a pod. Aj jeden aj druhý "chytá" iné smetie, ja ich mám spolu. Niečo beží na pozadí a niečo spúšťam 1-2x týždenne.

Mal som len obavu,že AdAware a Spybot si pôjdu navzájom "po krku", resp. aspoň budú ma jeden pred druhým varovať.

Vďaka ešte raz!
rada
13.11.06,08:34
Môj antivírový program NOD 32 mi práve oznámil, že 16.11.2006 mi končí. Keďže z dôvodu zaneprázdnenia sa nemôžem venovať predĺženiu resp. zvoliť si iný ATV program (navyše som v tom absolútny laik) prosím skúsených o radu čo sa môže stať ak týždeň budem bez programu. Poskytuje NOD 32 ešte nejaký čas ochranu bez aktualizácie alebo uvedeným dňom prestane ochraňovať môj počítač. Nedokážem si to zistiť pretože minulý rok mi ATV program zaobstarali bez toho že by som dostala nejaké podmienky (dodané kamarátsky). Čítala som príspevky o bezplatných stiahnutiach z internetu, ale mám obavu - je to bezpečné keď je to bezplatne? Alebo ktorý by ste mi odporúčali zakúpiť pre domáce používanie počítača ? ďakujem za všetky rady.
Braňo
13.11.06,08:48
Rada, Tvoj nod32 Ťa bude chrániť aj keď nebudeš mať aktualizácie, ale účinnosť ochrany dosť rapídne klesá. V dnešnej dobe sa vírusy rozšíria behom niekoľkých hodín celosvetovo.
scorp
13.11.06,10:49
Mozno uplne vycerpavajuca odpoved neexistuje. Antivirak nemusi byt aktualizovany, ak nejdem na internet, tym padom ani nepreberam e-maily. K free antivirakom - moj osobny rebricek:
1. Active Virus Shield, novinka asi 3 mesiace od KasperskyLAb, free pre domace pouzitie, aktualizovany aj 3x denne vynikajuci, lebo chrani aj postu.
2. AVG
3. AVAST-osobne neodporucam, je slaby.
Bohuzial prve 2 po anglicky.
Marína
13.11.06,12:02
A aký máte názor na F-Prot Antivirus?
Marína
22.11.06,06:28
Posúvam.

*
Braňo
25.12.06,17:41
Ja mám najlepšie skúsenosti s NOD32 a Kaspersky Antivirus - žiaľ nie sú zdarma. Čo sa týka trójskych koní je dobré AVG Antispyware. Ako firewall mám Agnitum Outpost, výborný je aj Kerio.
camelfly
25.12.06,17:50
aj ja sa pripajam k NODU32, nerobil mi ziadne problemi s inymi softikami ako to zvyknu niektore ine antiviraky, viem ze aj tu sa mozu roznit nazory na ine druhy antivirakov a co sa tyka spamov, mne sa osvedcil Ad-Aware SE Profesional
Janiela
26.12.06,12:34
NOD ma sklamal. Myslím, že výborný ja AVG.Na záškodníkov je vynikajúci Terminátor - free verzia. Najlepšie je hľadať na www.stahuj.cz.
V súčasnosti mám Pandu a zatiaľ som spokojná. Vychytá aj víry, aj hackerov, aj spywarov. Takže ostatné som odinštalovala. Osobne si myslím, že z času na čas nezaškodí otestovať PC aj niečím iným.
premiko
26.12.06,13:43
NOD ma sklamal. Myslím, že výborný ja AVG.Na záškodníkov je vynikajúci Terminátor - free verzia. Najlepšie je hľadať na www.stahuj.cz (http://www.stahuj.cz).
V súčasnosti mám Pandu a zatiaľ som spokojná. Vychytá aj víry, aj hackerov, aj spywarov. Takže ostatné som odinštalovala. Osobne si myslím, že z času na čas nezaškodí otestovať PC aj niečím iným.

:mad:
- väčšiu sprostosť som už dávno nečítal ! NOD sklamal, výborný AVG ??? !
- nemáš o tom ani šajnu!
:confused:
BMGinvest
26.12.06,15:42
Vsetky AV programy(s rezidentnou ochranou) a firewally su nanic:) len to spomaluje komp a vypina mi to nejake programy..+ je to vsetko spyware(hlavne NOD).
99% virusov je totalne neskodnych a ak aj zakernejsi mate tak ho neni problem znicit aj bez AV.

ZAVIROVANY POCITAC BEZ AV A FW IDE RYCHLEJSIE AKO POCITAC S AV A FW.

asi nebudete suhlasit ale tj moj nazor:)
STRELEC
26.12.06,15:47
Vsetky AV programy(s rezidentnou ochranou) a firewally su nanic:) len to spomaluje komp a vypina mi to nejake programy..+ je to vsetko spyware(hlavne NOD).
99% virusov je totalne neskodnych a ak aj zakernejsi mate tak ho neni problem znicit aj bez AV.

ZAVIROVANY POCITAC BEZ AV A FW IDE RYCHLEJSIE AKO POCITAC S AV A FW.

asi nebudete suhlasit ale tj moj nazor:)Asi si ešte neprišiel o dáta, ako pred rokmi ja (One half I.). Pri kdejakých činnostiach je ochrana na nezaplatenie:D
BMGinvest
26.12.06,15:52
Asi si ešte neprišiel o dáta, ako pred rokmi ja (One half I.). Pri kdejakých činnostiach je ochrana na nezaplatenie:D

TO vies ked formatujes nemozes nic ine cakat:D
STRELEC
26.12.06,16:00
One half bol vírus užierajúci 50% z dát podľa jednotlivých súborov. Teda ak mala nejaká firma 300 faktúr, tak povedzme 140 bolo celkom preč a u 10 - 20 boli len čiastočné dáta. Pravda - boli to ešte časy DOSovských programov. Ale na srandu to nebolo určite a stálo ma to priamo, či nepriamo dosť veľa Sk na to, aby som bol dôsledný napr. pri AV. Hry a cudzie vstupy (vtedy diskety) - ich zákaz a definovanie ako závažné porušenie pracovnej disciplíny - sa premietli do textu pracovnej zmluvy.
BMGinvest
26.12.06,17:09
One half bol vírus užierajúci 50% z dát podľa jednotlivých súborov. Teda ak mala nejaká firma 300 faktúr, tak povedzme 140 bolo celkom preč a u 10 - 20 boli len čiastočné dáta. Pravda - boli to ešte časy DOSovských programov. Ale na srandu to nebolo určite a stálo ma to priamo, či nepriamo dosť veľa Sk na to, aby som bol dôsledný napr. pri AV. Hry a cudzie vstupy (vtedy diskety) - ich zákaz a definovanie ako závažné porušenie pracovnej disciplíny - sa premietli do textu pracovnej zmluvy.

Tak to mohlo byt neprijemne:D Ale ak v pc neni nic extra dolezite alebo sa pc pravidelne zalohuje a pripaja sa cez proxy tak je AV zbytocny (moj pripad):)
V tvojom pripade je to asi lepsie s AV ked si neni ty sam na tych pc...
lenkak
26.12.06,17:50
One half_a som aj ja zažila, našťastie som mala všetko zazálohované, takže s kľudným svedomím som formátovala disk. Keď sú na PC viacerí používatelia tak bez antiv. programu môžete neustále formátovať disk. Stačí jedna zavírená hra na diskete či cd.
STRELEC
26.12.06,17:57
O viacerých užívateľov na jednom PC ide zrejme len málokedy (doma?). Ide o domácu sieť a net.
Poznámka k zálohovaniu - odvtedy čo som mal "onehalfa" odzálohujem vždy pri ukončení práce na danej firme, aj po akejkoľvek zmene. Teraz je jednak zálohovanie značne šikovnejšie, jednak je človek múdrejší. Pri každom zálohovaní sa mi dáta zálohujú súčasne na dvoch miestach.
camelfly
27.12.06,08:54
Tak to mohlo byt neprijemne:D Ale ak v pc neni nic extra dolezite alebo sa pc pravidelne zalohuje a pripaja sa cez proxy tak je AV zbytocny (moj pripad):)
V tvojom pripade je to asi lepsie s AV ked si neni ty sam na tych pc...
;):):):) ved prave v tom to je, ze ked clovek ma tie dolezite udaje, potrebuje poradit ako sa chranit a hlavne ako najlepsie, samozrejme je aj to, ze dolezite zalohy si kazdy z nas musi robit , je tazke sa rozhodnut aky softik by bol na to najlepsi

vsak to poznate :D:
JA VIRUS VSETKO ZNICIM,
Z DISKU VAM STOKRAT VZKLICIM,
ZA MESIAC OBEHNEM SVET,
UNIKU PREDO MNOU NIET
Atreides
27.12.06,11:06
Ziaden Antivirusovy system nie je 100%. Mne osobne je najviac sympaticky AVG Internet Security pretoze mate komplexnu ochranu pocitaca v jednom (antivir, antispyware, firewall, antispam) za vybornu cenu. Vybornym antivirusom je aj NOD32.
chlap
27.12.06,12:04
Koľko užívateľov, toľko názorov na kvalitu antivírových programov. Ale rozhodujúce je podľa mňa slovo ľudí, ktorí sa zaoberajú porovnávaním antivírových programov - a to slovo nájdete tu: http://www.av-comparatives.org/
STRELEC
27.12.06,13:04
Koľko užívateľov, toľko názorov na kvalitu antivírových programov. Ale rozhodujúce je podľa mňa slovo ľudí, ktorí sa zaoberajú porovnávaním antivírových programov - a to slovo nájdete tu: http://www.av-comparatives.org/
...alebo tiež napr. na http://www.viry.cz
camelfly
27.12.06,13:10
aj na tomto linku su celkom zaujimave info, no rozhodnutie co pouzit je len na kazdom z nas:
http://www.jojto.ic.cz/index_soubory/Page326.html
http://efocus.sk/index.jsp;jsessionid=A8EC47CE30FC92D1EDFF2325FB70E 6F4?1=1&cl_id=259
Atreides
27.12.06,13:42
Mozno vstupujem do minoveho pola (nie som AV odbornik) ale mojim sedliackym rozumom mi testy na http://www.av-comparatives.org/ pripadaju ako laboratorne a odtrhnute od reality. Argumentovat ze 100% virus bulettin maju takmer vsetky AV softy a preto si vymyslime novu kategoriu aby sme ich odlisili sa mi zda scestne. Prva rada pre zavireneho uzivatela je predsa vsade rovnaka. Aktualizujte si antivirus a windows. Kto by v dnesnej dobe ponechal pocitac pod ochranou stvrt roka stareho antivirusu, je naprosty sialenec ;-)
premiko
29.12.06,11:36
Ziaden Antivirusovy system nie je 100%. Mne osobne je najviac sympaticky AVG Internet Security pretoze mate komplexnu ochranu pocitaca v jednom (antivir, antispyware, firewall, antispam) za vybornu cenu. Vybornym antivirusom je aj NOD32.

.... citujem ....

..... Aj podľa už uvedených výsledkov On-demand testov, aj podľa najnovších Retrospective/Pro-active testov by mali autori programu AVG naozaj zapracovať v oblasti odhaľovania vírusov, pretože tento program patrí iba medzi štandardné („Standard“) programy a nedosahuje práve najlepšie výsledky.....
ormika
12.11.07,06:27
Neviem sa rozhodnúť ktorý program zakúpiť, či ESET Smart Security, alebo ESET NOD32 Antivírus3. Poradíte mi prosím? Už som o mala 2x problém s vírusmi, takže viem že akákoľvek ochrana počítača je na nezaplatenie. Veľmi pekne ďakujem.
Stefan2005
12.11.07,06:50
Neviem sa rozhodnúť ktorý program zakúpiť, či ESET Smart Security, alebo ESET NOD32 Antivírus3. Poradíte mi prosím? Už som o mala 2x problém s vírusmi, takže viem že akákoľvek ochrana počítača je na nezaplatenie. Veľmi pekne ďakujem.

Osobne by som vždy bral ESET Smart Security - je to síce nový produkt, ale vychádzajúci zo spoľahlivého predchodcu, ktorý komplexne rieši ochranu a zabezpečenie PC.
Do jedného produktu je integrovaný antivírus, firewall, antispyware a antispam. Komplexne riešenie vychádza aj lacnejšie ako samostatné produkty a pritom sa netreba obávať prípadnej nekompatibility...
ormika
13.11.07,11:34
Osobne by som vždy bral ESET Smart Security - je to síce nový produkt, ale vychádzajúci zo spoľahlivého predchodcu, ktorý komplexne rieši ochranu a zabezpečenie PC.
Do jedného produktu je integrovaný antivírus, firewall, antispyware a antispam. Komplexne riešenie vychádza aj lacnejšie ako samostatné produkty a pritom sa netreba obávať prípadnej nekompatibility...
Chcela som si naištalovať skúšobnú verziu ESET Smart Security a pri inštalovaní programu sa mi začal odpájať internet. Tak som si nainštalovala ESET NOD32 Antivirus3 a ten ma už neodpája. Snáď bude dobrý aj tento.