kajo7979
14.05.12,08:22
Neviem či som moju tému dal do správnej rubriky, ale neviem kde to zadeliť. Máme takýto problém. Na záhrade máme suseda, ktorý je trošku zaostalý. Dal na svoju záhradu, ktorá susedí s našou dvoch psov. Aby ste boli v obraze on býva 40km ďaleko a chodí ich kŕmiť tak raz za 4 dni. Ale čo je najhoršie jedného psa neuvezuje a ten sa podhrabáva pod plot, ktorý som mimochodom postavil za vlastné. Ten pes tam špiní, hrabe v zasadenej zelenine, leží na našej lavici a podobne.mám dvojročné dieťa, chcem mu tam spraviť bazén a pieskovisko, ale všade bi bolo našpinené. Plot má asi jeden rok, a vyzerá zničený. So szsedom mali konflikty už asi všetci dookola, pretože tam niektorý aj bývajú, a psi zavíjajú-štekajú a tak. Nemôžem sa so susedom spojiť, lebo si dal zrušiť telefón a chodí psov kŕmiť v noci, aby sa s nikým nestretol. Poraďte, na koho sa mám obrátiť....
Erika az
14.05.12,06:44
Ja by som sa obrátila na starostu obce, alebo mestskú políciu ak tam je... nepríjemné ja mám suseda so psom čo furt šteká ani okno neviem otvoriť lebo nevieme v noci od neho spať:mad: ale ja za plotom takže nič nezmôžem... v tomto prípade ti ničí už majetok to by sa malo riešiť
arizona
14.05.12,07:29
Neviem či som moju tému dal do správnej rubriky, ale neviem kde to zadeliť. Máme takýto problém. Na záhrade máme suseda, ktorý je trošku zaostalý. Dal na svoju záhradu, ktorá susedí s našou dvoch psov. Aby ste boli v obraze on býva 40km ďaleko a chodí ich kŕmiť tak raz za 4 dni. Ale čo je najhoršie jedného psa neuvezuje a ten sa podhrabáva pod plot, ktorý som mimochodom postavil za vlastné. Ten pes tam špiní, hrabe v zasadenej zelenine, leží na našej lavici a podobne.mám dvojročné dieťa, chcem mu tam spraviť bazén a pieskovisko, ale všade bi bolo našpinené. Plot má asi jeden rok, a vyzerá zničený. So szsedom mali konflikty už asi všetci dookola, pretože tam niektorý aj bývajú, a psi zavíjajú-štekajú a tak. Nemôžem sa so susedom spojiť, lebo si dal zrušiť telefón a chodí psov kŕmiť v noci, aby sa s nikým nestretol. Poraďte, na koho sa mám obrátiť....

To, ze ludia maju na dedinach psy a ze tie stekaju, ci bresu, tomu nezabranis...

- Ale mozes sa obratit na obecny urad, aby susedovi ulozili povinnost zriadit napravu.
Sused by si mal zabezpecit svoje psy tak, aby nevnikali na cudzi pozemok a neohrozovali ludi a neposkodzovali cudzi majetok
Viac citaj TU : Občiansky zákonník, §127 znie: (http://www.pravnarevue.sk/domov/veda-a-vyskum/591-susedske-vzahy-a-pravna-uprava-susedskeho-prava.html)

- taktiez mozes od suseda ziadat uhradu skody,/zniceny plot/ ktoru vam sposobil. Ak sa neda s nim dohodnut, obratit sa mozes na sud

Mna zarazilo aj to, ze sused tam nebyva,ale psov tam ma...to je dalsi mnozitel, alebo ich tam ma iba na ochranu majetku?
Pes je spolocensky tvor, potrebuje aj kontakt s ludmi...mozno preto sa snazi dostat k vam, je mu smutno.
A taktiez potrebuje denne prisun cerstvej vody a jedla. To ked si nahodou v prvy den vyleje misku s vosdou, potom je dalsie dni bez vody? Boze,ved to je tyranie zvierat a zanedbanie starostlivosti!!!:mad::eek::mad:
Podaj podnet na presetrenie na
inšpektora Regionálnej veterinárnej správy - RVPS, ktorá je povinná riešiť každú sťažnosť (v zmysle zákona č.152/1998 o sťažnostiach
RVPS je kompletným orgánom, ktorý môže po prešetrení prípadu uložiť opatrenia na nápravu alebo chov zakázať. Prípad nahlasujete na príslušný úrad Regionálnej veterinárnej správy v mieste bydliska. /vygoogli si kontakt podla miesta bydliska/ Viac TU : http://www.uvplp.sk/Co-robit-v-pripade-tyrania-zvierat.550.0.html