szisza
14.05.12,08:26
Ahojte, mám faktúru z ČR. Na faktúre je uvedené, že osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je príjemca služby. To znamená, že ja mám uviesť na priznaní DPH (ak áno, tak ktorý riadok prosím), a odviesť z toho DPH? Ešte by som dodala, že položky faktúry obsahujú aj náhradné diely plus výmenu týchto dielov (teda tú službu). Môže to byť všetko služba?
Veľmi pekne ďakujem.
KEJKA
14.05.12,06:31
môže to byť všetko služba
ste registrovaní podľa akého § Z_DPH?
Tweety
14.05.12,06:32
Ahojte, mám faktúru z ČR. Na faktúre je uvedené, že osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je príjemca služby. To znamená, že ja mám uviesť na priznaní DPH (ak áno, tak ktorý riadok prosím), a odviesť z toho DPH? Ešte by som dodala, že položky faktúry obsahujú aj náhradné diely plus výmenu týchto dielov (teda tú službu). Môže to byť všetko služba?
Veľmi pekne ďakujem.
Treba urobiť samozdanenie.
szisza
14.05.12,06:59
hm.... dobrá otázka, sme sro, to kde zistím? :-( - myslím ten §.
Tweety
14.05.12,07:04
hm.... dobrá otázka, sme sro, to kde zistím? :-( - myslím ten §.
Ak ste platiteľmi dph, tak kuk na posledné DP.
szisza
14.05.12,07:18
v predu máme uvedené "platiteľ dane z pridanej hodnoty (ďalej len daň) " - myslíte toto? - tam nevidím §
Tweety
14.05.12,07:23
v predu máme uvedené "platiteľ dane z pridanej hodnoty (ďalej len daň) " - myslíte toto? - tam nevidím §
Ste mesačným, alebo kvartálnym platiteľom? Zrejme máte §4. Kuk Zákon o dph
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2012-a.html#3
szisza
14.05.12,07:27
mesačným - idem pozrieť § 4
szisza
14.05.12,07:29
registrovali sme sa po dosiahnutí obratu, po ktorom sme sa mali povinne registrovať - bude to ten §4
szisza
14.05.12,09:07
prosím Vás takže služba, samozdanenie a na daňovom priznaní základ dane riadok 11, a daň 12,19 a 21? Ďakujem ešte raz!
SilMar Group
14.05.12,12:22
prosím Vás takže služba, samozdanenie a na daňovom priznaní základ dane riadok 11, a daň 12,19 a 21? Ďakujem ešte raz!

Ano, v prípade, ak je to služba dodaná z iného ČŠ, kde miestom dodania je SR podľa §15/1 a ty si povinná platiť daň podľa §69/3, tak to uvádzaš do DP na riadkoch 11, 12, 21 a ich súhrnných riadkoch....
WOOD-MIZER
16.05.12,06:51
Dobrý deň
poradí mi niekto? Slov.podnikateľ platiteľ DPH dodal službu na území SK pre maď.firmu.
Jedná sa o odovzdanie t.j uvedenie do prevádzky stroje a zaučenie obsluhy. Moja otázka
znie, že FA mám vystaviť pre maď.firmu bez DPH s tým, že DPH odvedie maď.firma.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a za odpovede.
SilMar Group
16.05.12,07:14
Dobrý deň
poradí mi niekto? Slov.podnikateľ platiteľ DPH dodal službu na území SK pre maď.firmu.
Jedná sa o odovzdanie t.j uvedenie do prevádzky stroje a zaučenie obsluhy. Moja otázka
znie, že FA mám vystaviť pre maď.firmu bez DPH s tým, že DPH odvedie maď.firma.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a za odpovede.

Doplňujúca otázka - vy ste tie stroje aj dodali alebo sa jednalo o čistú službu?
WOOD-MIZER
16.05.12,11:48
WOOD-MIZER - Nie, tie stroje dodala mad.firma. Jedná sa len o uvedenie do prevádzky.
SilMar Group
16.05.12,11:58
WOOD-MIZER - Nie, tie stroje dodala mad.firma. Jedná sa len o uvedenie do prevádzky.

V tomto prípade sa podľa mňa jedná o službu dodanú podľa §15/1 - miesto dodania je podľa sídla odberateľa (Maďarsko) a vaša faktúra by mala byť vystavená bez DPH (treba na nej uviesť poznámku o prenose daňovej povinnosti - pozri §73). Daň má odviesť odberateľ v Maďarsku a ty uviesť službu do SV.
VieraPopluharova
16.05.12,12:12
Podľa mňa ide len o službu....
4. Osoby povinné platiť daňZmeny pravidiel určenia miesta dodania služieb si vyžiadali aj zmenu ustanovení upravujúcich osoby povinné platiť daň. Novelou zákona o DPH sa upravuje znenie § 69 ods. 2(158) a 3 zákona o DPH. Podľa § 69 ods. 2 zákona o DPH zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službách uvedených v § 16 ods. 1 až 4, 10 a 11(159) a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu, ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku; zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom.

....čiže ak je za hraničná osoba platiteľom , vystavíš bez dane a nie si povinný platiť daň....
EPk
16.05.12,12:22
Prosím poradí niekto? Sme sro platitel DPH a prijali sme sluzbu zo zahranicia (registracia z USA). Na fa maju ID: VAT ID EU: EU822xxx.
Mame to samozdanit, alebo to nie je predmetom DPH podla $2.
SilMar Group
16.05.12,12:29
Prosím poradí niekto? Sme sro platitel DPH a prijali sme sluzbu zo zahranicia (registracia z USA). Na fa maju ID: VAT ID EU: EU822xxx.
Mame to samozdanit, alebo to nie je predmetom DPH podla $2.

O akú službu sa jedná?
EPk
16.05.12,12:41
Ide o registraciu identifikatora a company_id (the Organizationally Unique Identifier (OUI) and company_id).
Pridelia nam mnozinu cisel pre MAC adresu kazdeho nasho vyrobku.
SilMar Group
16.05.12,12:46
Podľa mňa ide o klasickú službu, kde miesto dodania sa určí podľa §15/1 - tam, kde má odberateľ sídlo. Takže je potrebné odviesť daň - §69/3 Zákona o DPH sa hovorí, že platiť daň sú povinné zdaniteľné osoby, ktoré prijali službu dodanú zahraničnou osobou z iného ČŠ alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa §15/1 v tuzemsku. A keďže sídlo odberateľa je v tuzemsku, ste povinní doviesť daň, ale máte aj právo na odpočet (za splnenia podmienok).