zuzka-janka
14.05.12,08:47
Dobry den,

nejak sa neviem dopatrat k tlacivu pre oznamenie danovemu uradu ohladom zriadenia podnikatelskeho uctu...viete mi ho niekto poslat? Dakujem
veronikasad
14.05.12,06:50
Nepotrebuješ žiadne tlačivo, oznám na firemnom liste, že od dňa .... si začal využívať na podnikanie účet číslo, vedený v banke XY. Nezabudni uviesť svoje DIČ.
zuzka-janka
14.05.12,06:56
Dakujem :)
Johanka
14.05.12,07:26
veronikasad
14.05.12,08:23
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/registracia_dzp_fo.pdf
Johanka, to tlačivo je nutné vyplňovať aj v prípade, keď firma už má pridelené DIČ a nový účet súvisiaci s podnikaním zakladala neskôr ?
Takéto prípady som oznamovala len listom, DU nemal k tomu žiadne pripomienky.
Economic
15.05.12,05:37
Samozrejme dôležité je len to oznámiť a naozaj stačí obyčajný jednoduchý list s uvedením čísla účtu.
bravemouse
21.01.13,07:40
Aka je teraz lehota na podanie toho oznamenia? Bol som v tom, ze je to 15 dni, ale ako citam §67 ods. 9 zakona 563/2009 z.z, tak tam sa pise 30 dni:


"Ak nastanú zmeny skutočností uvedených pri registrácii podľa odseku 2 okrem odseku 2 písm. a) siedmeho bodu a písm. b) piateho bodu vrátane zmien, ktoré majú za následok zrušenie registrácie k niektorej dani, oznámi to daňový subjekt správcovi dane v lehote do 30 dní odo dňa, keď nastali, alebo požiada o zrušenie registrácie. V tejto lehote predloží daňový subjekt správcovi dane aj osvedčenie o registrácii, ak je potrebné nahlásené zmeny zapísať do osvedčenia o registrácii. Ak daňový subjekt nesplní oznamovaciu povinnosť riadne a včas, príslušné zmeny v registri vykoná správca dane z úradnej moci, hneď ako zistí rozhodujúce skutočnosti."

Som nieco zle pochopil?
dexter0151
27.02.14,11:32
to je co za link ze su tam bodky?