Josef Novak
14.05.12,09:28
Dobry den.Sem autodopravce na slovensku.ale jezdim pro ceskou firmu. Sem platce dph,ale jim dph nevykazuji. Jak potom vykazu dph zde sk.Velmi pekne dekuji.
SilMar Group
14.05.12,12:33
Záleží od toho - čo prepravujete (tovar, osoby...?), odkiaľ - kam prepravujete (vrámci EU, mimo EU...) - každý prípad treba posúdiť individuálne...
Josef Novak
14.05.12,15:37
Je to tak ze sem zivnostnik zde na sk. Ale jezdim pro firmu-spedici z cr. Jezdim staty eu.
SilMar Group
14.05.12,16:51
Je to tak ze sem zivnostnik zde na sk. Ale jezdim pro firmu-spedici z cr. Jezdim staty eu.

Môj názor: Za predpokladu, že som platiteľom registrovaným na SK a poskytujem dopravné služby (preprava tovaru) českej špedičnej spoločnosti - platiteľovi dane registrovanom v ČR, pričom prepravujem tovar len medzi štátmi EU (nie tovar z EU do štátov mimo EU a naopak), tak by som fakturovala pod mojim IČ DPH (SK) českej špedičnej firme bez DPH (miesto dodania služby je podľa §15/1 miesto, kde má môj odberateľ sídlo a daňová povinnosť sa prenáša), fa by som vystavila podľa §73. Uvedenú službu by som neuviedla do DP, ale uviedla v súhrnnom výkaze so znakom 2.
s.