Milan7
14.05.12,09:58
Prosím skúsenejších o radu: Som plátcom DPH , vyraďujem úplne neodpísaný IM a následne ho chcem predať do Čiech.
1. Zo ZC IM odvediem DPH ?
2. Následný predaj do ČR - plátcovi či neplátcovi - vystavím faktúru bez DPH ?
( predajná cena je vyššia ako zostatková cena ).

Ďakujem za odpovede. S pozdravom Milan7
KEJKA
14.05.12,09:02
najskôr dodáš=predáš DM do ČR a následne vyradíš - prehodil si poradie.
do ČR platiteľovi predávaš bez DPH a uvedieš odkaz na povinnosť dodanienia v ČR.
Milan7
14.05.12,10:08
Kejka - vďaka. Milan7
SilMar Group
14.05.12,10:22
Prosím skúsenejších o radu: Som plátcom DPH , vyraďujem úplne neodpísaný IM a následne ho chcem predať do Čiech.
1. Zo ZC IM odvediem DPH ?
2. Následný predaj do ČR - plátcovi či neplátcovi - vystavím faktúru bez DPH ?
( predajná cena je vyššia ako zostatková cena ).

Ďakujem za odpovede. S pozdravom Milan7

Bod 1. Neodvedies DPH zo zostatkovej ceny... Z hladiska DPH sa to správa ako dodanie tovaru a ja nevidím dôvod, aby si dodaňoval DPH zo zostatkovej ceny. §22/1 Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal albo má prijať... Keby si ten majetok predal tu na SK, tak odvedieš dať z predajnej ceny (a to aj len za predpokladu, že si si pri nákupe toho IM nárokoval DPH na vstupe.
Bod 2. - následný predaj do ČR - tu je rozdiel, či to dodáš súkromnej osobe alebo zdaniteľnej osobe a či tá zdaniteľná osoba je alebo nie je platiteľ DPH....
- Aký IM bol vyradený a dodaný (napríklad staré auto, pri ktorom nebol nárok na odpočet DPH sa správa úplne inak...)
- bola pri jeho kúpe DPH odpočítaná - v plnej výške? Alebo ste prepočítavali koeficientom?
- komu bol dodaný - súkromná osoba? zdaniteľná osoba - platiteľ DPH? zdaniteľná osoba - neplatiteľ DPH
- ak neplatiteľovi DPH - v akej cene bol dodaný tovar?

Od toho všetkého závisí, či dodáš s DPH, bez DPH, či to zaradíš do súhrnného výkazu alebo nie...
Milan7
14.05.12,11:48
SilMar Group - vďaka , pre upresnenie jedná sa o špeciálnu kameru , pri kúpe ktorej som si uplatnil plný odpočet DPH , jej zostatková hodnota pri predaji je cez 3000 Eur. Do ČR ju predávam odberateľovi , ktorý je zdaniteľná osoba , registrovaný plátca DPH v ČR. Teda moja faktúra bez DPH + následný súhrnný výkaz. Ešte raz vďaka. Milan7
SilMar Group
14.05.12,11:54
SilMar Group - vďaka , pre upresnenie jedná sa o špeciálnu kameru , pri kúpe ktorej som si uplatnil plný odpočet DPH , jej zostatková hodnota pri predaji je cez 3000 Eur. Do ČR ju predávam odberateľovi , ktorý je zdaniteľná osoba , registrovaný plátca DPH v ČR. Teda moja faktúra bez DPH + následný súhrnný výkaz. Ešte raz vďaka. Milan7

Presne tak. A nie je zač, vďačne...