Xeepeet
14.05.12,10:41
Po skončení vysokej školy som si zriadil živnosť. Nemal som žiadne problémy a účtovnú agendu som zvládal úplne s prehľadom sám.
Problém nastal v tom, že som si poriadne skomplikoval svoj podnikateľský život prechodom na s.r.o.
Som sám a jediný konateľ. Všade, kde som mohol pochybiť som pochybil, a potreboval by som radu ako z toho vykľučkovať.
Živnosť som zrušil v novembri 2011. Spoločnost som založi v marci 2011 a už sa mi aj podarilo fakturovať na túto spoločnosť. Venujem sa svojmu podnikaniu a tak som administratívu so založením prenechal firme, ktorá mi založenie s.r.o. sprostredkuje. Nebol som sa zaregistrovať na daňovom úrade, nakoľko som dostal informáciu, že DIČ mi príde doporučenou poštou. Pozabudol som na to, až do chvíle, keď som zistil, že DIČ nemám. Za rok 2011 má eseročka zopár faktúr - a má aj negatívnu finančnú bilanciu. O DIČ som si požiadal až teraz a platí až od 1.1. 2012.
Ako je to teda s podaním daňového priznania. Je vidieť, že som ľahkovážne pristupoval k eseročke a nebol som sa registrovať na daňovom úrade. Pravdepodobne mi za to hrozí pokuta. Avšak chcel by som teda vedieť, čo by som mal urobiť.
Podanie daňového priznania za eseročku som si predĺžil odkladom do 30.5.

Ďakujem za cenné rady. Všetky si zoberiem ako ponaučenie pre seba a svoje chyby napravím a budem podnikať aby v tom nebol bordel. Chyby vyplynuli z môjho prístupu nie z toho, že by som chcel podnikať nelegálne, ale nie je to výhovorka a plne si uvedomujem svoju zodpovednosť.
KEJKA
14.05.12,08:53
neviem, či si náhodou nemýliš registráciu na daň z príjmov s registráciu k DPH.
Daňovníkom si od vzniku sro - teda sro je tým daňovníkom a si povinný podať DPPO - kompletnú uzávierku.
Podľa mňa na kartičke DIČ máš vyznačený dátum vydania ale nie dátum platnosti od.......pozri si to ešte raz.
faktúry za sro si vystavoval bez DIČ? len s IČO?
ešte si upresni pojmy, či ozaj je to tak ako si písal.
RUZ2011 isto musíš podať, a uvedieš pridelené DIČ - prekonzultuj si to so správkyňou dane.
Xeepeet
15.05.12,12:40
takze ujasnil som si pojmy. Viem, ze nie som platca DPH. Faktury vystavujem s touto formulkou a bez stlpceka DPH. DIC na fakturach, ktore eserocka vystavila bolo. Ide o DIC zivnosti, nakolko ako spominam eserocku som zalozil, ale nevenoval som sa jej agende. Vystavil som za 2011 len jednu fakturu a doslych faktur nebolo ani cca 10. Vsade vsak bolo DIC, ktoru ma zivnost. Planujem tieto faktury samozrejme opravit. Je to jeden z problemov, ktore viem, ze som pochybil.
Pracujem teda na rocnej uzavierke za 2011 a podnikanie eserocky uz postupne uvediem do spravneho chodu, nakolko som napriklad aj peniaze z eserocky posielal na svoj ucet a vyuzival na osobne veci.