Diamant
13.02.06,08:28
Dobrý deň,
prosím Vás koľkokrát je potrebné dať jednotlivé tlačivá na DÚ?
Daňové priznanie, súvahu a výsledovku a pre SZČO Výkazy?
Na súvahu už je len 1 tlačivo, alebo existuje ešte stále v užšom a širšom rozsahu?
ĎAKUJEM!!!:p
Braňo
13.02.06,07:35
Všetko zanesieš jedenkrát na daňový úrad, vypýtaš potvrdenie o prevzatí. Druhú kópiu odporúčam opečiatkovať dátumovkou daňového úradu s podpisom prevzatia pracovníčky DÚ, nakoľko sa mi stalo, že tvrdili, že som priznanie neodovzdal, ale ja som ho odvzdal a načas.
lejka
13.02.06,09:40
V obchodoch kúpiš už len súvahu-zelenú,súvaha už nie je v užšom a v širšom rozsahu.
Súhlasím s Braňom,zo všetkého kópiu a daj si ju opečiatkovať.
Ja tak robím aj v každej poisťovni s výkazmi aj s každou žiadosťou.
Veľakrát sa mi to už vyplatilo.
bui
21.02.06,09:53
Ja by som sa len chcela uistit...vykazy sa podavaju spolu s DP na dan. urad jeden krat a podavaju sa aj na obch. register jeden krat vykazy ale bez dan. priznania? Treba ich odovzdat este niekde inde?
emily
21.02.06,10:08
Ja by som sa len chcela uistit...vykazy sa podavaju spolu s DP na dan. urad jeden krat a podavaju sa aj na obch. register jeden krat vykazy ale bez dan. priznania? Treba ich odovzdat este niekde inde?
Tak ako píšeš a ešte poznámky, ak si PO.
nika.sum
21.02.06,11:36
Tak ako píšeš a ešte poznámky, ak si PO.


Vykazy dava pravnicka osoba aj na obch.register? Aj poznamky sa tam davaju?
Tweety
21.02.06,11:39
Vykazy dava pravnicka osoba aj na obch.register? Aj poznamky sa tam davaju?
Dávame aj tam.
bui
21.02.06,11:44
Dufam, ze som urobila spravne, ak som si napisala poznamky sama vo Worde a nepouzila som ziadne tlacivo...fungujeme ako s.r.o. len od novembra a nevykonavali sme takmer ziadnu cinnost, a teda aj pohyby v uctovnictve boli minimalne.....neni teda co vyplnat v tych hrubych poznamkach co predavaju...
Len neviem ci sa ma to co som napisala podpisat tak ako vykazy a aj orazit...t.j. tie tri kolonky ako su na vykazoch..

a tiez co ma prekvapilo boli dve kolonky na vykazoch...zostaveny...a schvaleny...to tam kedysi nebolo....zaskrtla som zostaveny....a co ten schvaleny? to ma akoze VZ schvalit vykazy..uzavierku a potom tie vykazy treba odovzdat este raz? ako schvalene?...alebo len v pripade, ze dojde k nejakej zmene..
bui
21.02.06,12:49
nema s tym nikto skusenosti? neverim......
Tweety
21.02.06,12:55
Dufam, ze som urobila spravne, ak som si napisala poznamky sama vo Worde a nepouzila som ziadne tlacivo...fungujeme ako s.r.o. len od novembra a nevykonavali sme takmer ziadnu cinnost, a teda aj pohyby v uctovnictve boli minimalne.....neni teda co vyplnat v tych hrubych poznamkach co predavaju...
Len neviem ci sa ma to co som napisala podpisat tak ako vykazy a aj orazit...t.j. tie tri kolonky ako su na vykazoch..

a tiez co ma prekvapilo boli dve kolonky na vykazoch...zostaveny...a schvaleny...to tam kedysi nebolo....zaskrtla som zostaveny....a co ten schvaleny? to ma akoze VZ schvalit vykazy..uzavierku a potom tie vykazy treba odovzdat este raz? ako schvalene?...alebo len v pripade, ze dojde k nejakej zmene.. Na poznámky nie je predpísané žiadne špeciálne tlačivo,( je len také usmernenie, čo by tam malo byť) môžeš použiť to čo máš.Minulý rok to chcela správkyňa mať podpísané.
Odovzdávala som už schválené výkazy.
Cila
21.02.06,16:03
nema s tym nikto skusenosti? neverim......

Pýtala som sa na schválenú uzávierku auditorky, schválenú treba podať len vtedy ak sa otvoria účtov.knihy a je zmena voči pôvodne podanému DP. Inak sa to nepodáva. Vlani to už tiež bolo a na DU mi nevedeli podať vysvetlenie, kedy sa schválena uzávierka podáva.
Cila
Denda
21.02.06,17:29
nema s tym nikto skusenosti? neverim......
Odpoveď: http://www.porada.sk/showthread.php?t=10041&highlight=z%E1vierka+schv%E1len%ED
bui
22.02.06,08:15
Dakujem velmi pekne.....