kacenka255
14.05.12,14:02
Ahojte poradaci, mam jednu otazocku: dnes som chcela podat navrh na vydanie platobneho rozkazu a ked som vosla do orsr zistila som ze povodna firma u ktorej mame pohladavku uz neexistuje a namiesto nej je ina firma s inou adresou a inym konatelom... Zopar platobnych rozkazov - navrhov som uz robila ale blizsie sa v tejto problematike nevyznam. neviete mi poradit ci mozem vymahat pohladavky od tej novej firmy alebo mam adresovat navrh na staru firmu? pytam sa preto aby mi zbytocne neprepadli sudne poplatky... dakujem krasne :)
Chobot
14.05.12,13:27
Ahojte poradaci, mam jednu otazocku: dnes som chcela podat navrh na vydanie platobneho rozkazu a ked som vosla do orsr zistila som ze povodna firma u ktorej mame pohladavku uz neexistuje a namiesto nej je ina firma s inou adresou a inym konatelom... Zopar platobnych rozkazov - navrhov som uz robila ale blizsie sa v tejto problematike nevyznam. neviete mi poradit ci mozem vymahat pohladavky od tej novej firmy alebo mam adresovat navrh na staru firmu? pytam sa preto aby mi zbytocne neprepadli sudne poplatky... dakujem krasne :)

Ak tá nová firma nie je nástupníkom tej starej, t.j. ak neprevzala všetky záväzky a pohľadávky tej pôvodnej firmy, tak nevymôžeš nič.

A ak stará firma už neexistuje, tak ako chceš od nej vymáhať dlh? A čo to znamená, že neexistuje? Je vymazaná z OR? Je v likvidácii?
Economic
15.05.12,05:06
Ahojte poradaci, mam jednu otazocku: dnes som chcela podat navrh na vydanie platobneho rozkazu a ked som vosla do orsr zistila som ze povodna firma u ktorej mame pohladavku uz neexistuje a namiesto nej je ina firma s inou adresou a inym konatelom... Zopar platobnych rozkazov - navrhov som uz robila ale blizsie sa v tejto problematike nevyznam. neviete mi poradit ci mozem vymahat pohladavky od tej novej firmy alebo mam adresovat navrh na staru firmu? pytam sa preto aby mi zbytocne neprepadli sudne poplatky... dakujem krasne :)

Čo znamená že na miesto nej je iná firma ? Takto. Ak firma s tým istým IČOm ako bola pôvodná pokračuje v podnikaní a má iné meno, iné sídlo, iného konateľa a iného spoločníka, je tu aj predpoklad že pri predaji obchodného podielu došlo k prevzatiu záväzkov aj pohľadávok. Ale môže dôjsť aj k rozdeleniu subjektov, aj zlúčeniu. Za týmto účelom by som oferovala pár drobných centov a išla do Zbierky listín, akým spôsobom došlo k zmene, v zmluve o prevode obchodného podielu sa zvykne napísať, že nabodubúdateľ na seba preberá všetky záväzky aj pohľadávky. Tento dokument by bol ďalšia príloha k návrhu na vydanie platobného rozkazu. No treba si dať pozor, či firma nie je napísaná na tzv. "bieleho koňa"
kacenka255
23.05.12,06:48
stara firma - teda jej nazov uz v or nefiguruje, ico ostalo nezmenene, overit si to v zbierke listin ma nenapadlo je to velmi dobry napad dakujem za radu :)
KEJKA
23.05.12,14:02
stara firma - teda jej nazov uz v or nefiguruje, ico ostalo nezmenene, overit si to v zbierke listin ma nenapadlo je to velmi dobry napad dakujem za radu :)
ak si zaklikneš volbu úplný výpis, tak sa ti zobrazí celá historia, teda aj povodné meno, sídlo.....
prípadne ešte zaklikni volbu hľadať nielen v aktuálnych záznamoch, možno ti vyhodí dve možnosti a jedna z nich bude mať poznámku, že spis bol odstúpený na iný súd z dôvodu miestnej príslušnosti.
Samozrejme - ešte je tá zbierka listín.
kacenka255
24.05.12,12:50
dakujem a ano to viem a tak som na to aj prisla, hladala som podla ica :)
Majol
26.05.12,23:30
tak ak sa nezmenilo ICO a vidis, ze predchadzajuci nazov je ten, pod akym tu firmu poznas, tak mozes vymahat. ICO sa v historii firmy zmenit nemoze.