Dzanka08
14.05.12,15:02
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu :) Kamarat ide podnikat a rozhodol sa byt platitelom dane hned od zaciatku. Myslite ze je treba mat uctovny softver, alebo myslite ze sa to da utiahnut aj inak? Ak softver, aky by ste odporucili?

Dakujem :)
KEJKA
14.05.12,13:11
platiteľ dane? myslíš DPH? no teraz už to také jednoduché nebude.
bez SW viesť účtovníctvo? podvojné účtpovníctvo? to si ani neviem predstaviť.
calawen
14.05.12,13:16
pozrite si stránky sw firiem, ponúkajú štartovacie verzie zdarma, ja som používala Money S3 (štart verzia je do 500 položiek účt. denníka, potom treba kúpiť licenciu), teraz mám Oberon (bez licencie do 100 položiek účt. denníka, ale licencia "za babku")... Často používajú sw firmy Kros, ale aj iné...
SilMar Group
14.05.12,13:41
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu :) Kamarat ide podnikat a rozhodol sa byt platitelom dane hned od zaciatku. Myslite ze je treba mat uctovny softver, alebo myslite ze sa to da utiahnut aj inak? Ak softver, aky by ste odporucili?

Dakujem :)

No, všetko sa dá, ale tá práca okolo toho a strata času... To nestojí za to... A okrem toho mnohé SW sú stavané tak, že ak sú raz dobre nastavené, účtovanie je rutina (bežných opakujúcich sa vecí) - takže to riadne urýchli prácu.

Fakt si neviem predstaviť, žeby som účtovala niekde v exceli - výkazy robila ručne, kontrolovala, či som správne zaevidovala MD,D...

Ešte jednoduché účto -ako-tak, ale podvojne...

s.
Economic
15.05.12,05:00
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu :) Kamarat ide podnikat a rozhodol sa byt platitelom dane hned od zaciatku. Myslite ze je treba mat uctovny softver, alebo myslite ze sa to da utiahnut aj inak? Ak softver, aky by ste odporucili?

Dakujem :)

Platiteľ DPH ide podnikať a má dilemu čo so softvérom ? Môj osobný názor je takýto. Má dve možnosti. Buď si zaobstará nejaký lacnejší softvér a bude si viesť účto sám, alebo jeho priateľka alebo druhá verzia dať si účtovníctvo externe spracovať profesionálnej účtovnej firme. Môj názor je, že bez softvéru by som sa do toho teda určite nikdy nepustila. To nie je len nahodiť faktúry, to je celá účtovná evidencia.... je toho určite dosť a ja na svoj softvér môžem spoľahnúť na 100 %. Ja osobne používam programy od KROS-u, pretože sú výborné, ľahko zvládnuteľné a na veľmi vysokej úrovni majú aj samotné výstupy. Dokážu mi veľa záležitostí urobiť automaticky, čím mi uľahčia prácu.
Dzanka08
15.05.12,07:20
Dakujem vsetkym za pomoc, dobry ludia este nevymreli :) Aj som si myslela ze treba softver, len som sa v tom chcela utvrdit. Takze uz len vybrat ktory :)
Ivana Š
15.05.12,07:22
No, všetko sa dá, ale tá práca okolo toho a strata času... To nestojí za to... A okrem toho mnohé SW sú stavané tak, že ak sú raz dobre nastavené, účtovanie je rutina (bežných opakujúcich sa vecí) - takže to riadne urýchli prácu.

Fakt si neviem predstaviť, žeby som účtovala niekde v exceli - výkazy robila ručne, kontrolovala, či som správne zaevidovala MD,D...

Ešte jednoduché účto -ako-tak, ale podvojne...

s.

ani jednoduché nie je jednoduché , niekedy je zložitejšie ako podvojné
Economic
15.05.12,09:53
Niektoré softy ponúkajú také skúšobné verzie, treba si odskúšať a potom sa rozhodnúť pre ten čo bude vyhovovať finančne aj potrebám spoločnosti.