nordic
14.05.12,17:14
Ahojte. Chcem sa informovat. Dali sme firme aby nam spravila zmenu v cinnosti s.r.o. Respektive doplnenie zivnosti. Chcem sa spytat ci ked to bolo elektronicky podavane. Ci system vracia nejake potvrdenie. chceme totiz mat potvrdenie o tom ze to bolo zapisane aby sme nemuseli cakat az ked to bude v orsr a mozeme vystavovat fakturu uz s novou s.r.o. Vraveli ze elektronicky system toto potvrdenie nedava. Chcem vediet Vase skusenosti. Dakujem.
hornak.ebsr
15.05.12,04:53
Všetky zmeny sú platné až zápisom do OR (nie zmenou na ŽÚ), a potvrdenie je potvrdenie zápisu a výpis z OR.
Economic
15.05.12,04:54
Ahojte. Chcem sa informovat. Dali sme firme aby nam spravila zmenu v cinnosti s.r.o. Respektive doplnenie zivnosti. Chcem sa spytat ci ked to bolo elektronicky podavane. Ci system vracia nejake potvrdenie. chceme totiz mat potvrdenie o tom ze to bolo zapisane aby sme nemuseli cakat az ked to bude v orsr a mozeme vystavovat fakturu uz s novou s.r.o. Pravnik nam vravel ze elektronicky system toto potvrdenie nedava. Chcem vediet Vase skusenosti. Dakujem.

Samozrejme chodí.
Pokiaľ podávam návrh na zápis zmien do OR elektronicky, chodí mi z portálgovu komunikácia. Príde potvrdenie o podaní návrhu, príde mi výzva na zaplatenie súdneho poplatku a ďalej potvrdenie o overení môjho certifikátu, a aj oznam akému sudcovi bola vec pridelená na rozhodnutie. Taktiež mi elektronicky príde aj Potvrdenie o zápise zmien, ktoré mi následne vydajú aj v papierovej forme.
Pokiaľ Vaša sro je už v OR zapísaná Vy môžete predmet, o ktorý sa rozšírilo Vaše podnikanie fakturovať už v momente vydania Osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Toto neplatí len pri prvozápise spoločnosti. Vtedy sa čaká na zápis spoločnosti do OR a následne na DIč, aby mohla fakturovať.
hornak.ebsr
15.05.12,05:04
Economic tiež som si to myslel ale keď mi takto jedného klienta pokutovali za neoprávnenú činnosť odvtedy hovorím, že všetky zmeny sú právoplatné až zápisom do OR.
Economic
15.05.12,05:08
Kto ho pokutoval ? Určite k vôli tomuto ? Však by sa dalo odvolať sa proti takémuto postupu. Však na živnostenskom úrade vždy hovoria, že dňom vydania Osvedčenia v tom predmete môže podnikať, pokiaľ firma je už zapísaná v OR. Ja osobne som sa so žiadnou takouto pokutou za moju dlhoročnú prax nestretla.
KEJKA
15.05.12,05:20
nie všetky vyrubené pokuty sú "kóšer" a treba sa vedieť aj odvolať aj uhradiť. osobne neverím, že pokuta bola práve za to.
Stretla som sa s tým, že pokutovali kvôli nesúladu ŽO a zápisu v OR - rôzne predmety podnikania.
a bolo to práve naopak - v OR figuroval predmet, ktorý nebol uvedený v ŽO = neoprávnené podnikanie.
Naopak je to v poriadku, a určite aj v medziobdobí - bez pochyby vtedy, ak sa vie firma preukázať, že podala návrh na zápis bez zbytočného odkladu.
hornak.ebsr
15.05.12,05:24
Bolo to už pred nejakým časom ale myslím, že to bola SOIka vrámci ochrany spotrebiteľa. Nebola to vysoká pokuta myslím, že 1500 Sk s odkladom na 30 dní do odstránenia problému potom sme len zmenili dátum vystavenia na faktúre o 5 dní neskôr. Bola smola, že prišli práve v takom zlom čase keď sa dopĺňala viazaná živnosť.

Mne však nejde do hlavy kde sa tak ponáhľať ja už pre istotu stále čakám kým nie je všetko na 100% hotové, veď to predsa trvalo iba pár dní ešte aj za čias keď nám nefungoval portalgov :) .
Economic
15.05.12,05:26
Economic tiež som si to myslel ale keď mi takto jedného klienta pokutovali za neoprávnenú činnosť odvtedy hovorím, že všetky zmeny sú právoplatné až zápisom do OR.

Myslieť si niečo je veľmi málo. Ja by som sa voči pokute určite odvolala, pokiaľ viem, že nie je oprávnená. Toto právo predsa mi nik nemôže vziať a určite by som si to zdôvodnila a aj podložila dôkazom....

V praxi sa mi dokonca dosť často stáva, že ja musím poučiť úradníka, čo má a ako v niektorých krokoch urobiť. Často sa mi stáva, že mi povedia, že to sa takto nedá. A ja slovo nedá sa jednoducho nepoznám. Pretože všetko sa dá, len treba vedieť ako na to. A rada im poviem toto : Prosím, predložte mi § živnostenského zákona, ktorým toto alebo toto odo mňa chcete alebo mi to tvrdíte.... A ver, že sa začnú zrazu úplne inak správať a všetko sa zrazu dá....
hornak.ebsr
15.05.12,05:28
nie všetky vyrubené pokuty sú "kóšer" a treba sa vedieť aj odvolať aj uhradiť. osobne neverím, že pokuta bola práve za to.
Stretla som sa s tým, že pokutovali kvôli nesúladu ŽO a zápisu v OR - rôzne predmety podnikania.
a bolo to práve naopak - v OR figuroval predmet, ktorý nebol uvedený v ŽO = neoprávnené podnikanie.
Naopak je to v poriadku, a určite aj v medziobdobí - bez pochyby vtedy, ak sa vie firma preukázať, že podala návrh na zápis bez zbytočného odkladu.

Ja sa nehádam. Píšem svoju skúsenosť pre nás vtedy nebolo vôbec podstatne sa odvolávať, keďže problém bol odstránený za pár minút a žiadna pokuta sa neplatila.
sroservis
15.05.12,19:43
Oprávnenie vykonávať živnosť pri už existujúcej s.r.o. vzniká dňom ohlásenia. Deň vzniku každého jednotlivého živnostenského oprávnenia si môžete overiť na www.zrsr.sk.
Rozšírenie predmetu podnikania o živnosti ste povinní oznámiť aj obchodnému registru - splnenie alebo nesplnenie tejto povinnosti však nemá vplyv na Vaše oprávnenie vykonávať danú živnosť, ak ste ju riadne ohlásili živnostenskému úradu.

Pekný deň.
Economic
16.05.12,05:23
Presne tak. Ja len doplním, že to rozšírenie predmetov podnikania treba ohlásiť aj správcovi dane.