pretorian24
14.05.12,17:23
Ahoj poraďáci, So svojim zamestnávateľom mám podpísanú pracovnú zmluvu, kde mám napísaný druh vykonávanej činnosti "administratívny pracovník" bez ďalšieho popisu pracovnej činnosti, alebo náplne. Podľa mňa teda chýba podstatná náležitosť pracovnej zmluvy. Začalo to už presahovať únosné hranice, lebo podľa zamestnávateľa to bol tak široký okruh činnosti, ktoré sa nedali stihnúť v normálnej pracovnej dobe. Keďže v pracovnej zmluve som mal napísané, že nadčasy preplácané nie sú a sú zarátané v mzde, bol som každý deň niekoľko hodín v zamestnaní zadarmo..Aký by malo vplyv požiadať o špecifikáciu pracovného miesta ako dodatok k pracovnej zmluve a potom s ním nesúhlasiť? mal by som nárok na odstupné? za rady ďakujem.
Tweety
14.05.12,15:25
Ahoj poraďáci, So svojim zamestnávateľom mám podpísanú pracovnú zmluvu, kde mám napísaný druh vykonávanej činnosti "administratívny pracovník" bez ďalšieho popisu pracovnej činnosti, alebo náplne. Podľa mňa teda chýba podstatná náležitosť pracovnej zmluvy. Začalo to už presahovať únosné hranice, lebo podľa zamestnávateľa to bol tak široký okruh činnosti, ktoré sa nedali stihnúť v normálnej pracovnej dobe. Keďže v pracovnej zmluve som mal napísané, že nadčasy preplácané nie sú a sú zarátané v mzde, bol som každý deň niekoľko hodín v zamestnaní zadarmo..Aký by malo vplyv požiadať o špecifikáciu pracovného miesta ako dodatok k pracovnej zmluve a potom s ním nesúhlasiť? mal by som nárok na odstupné? za rady ďakujem.
Zrejme si s PZ súhlasil ak si ju podpísal, nie? Prečo by mala byť teda neplatná? Špecifikáciu môžete vyriešiť dodatkom k PZ.
pretorian24
14.05.12,15:36
...a keď tú špecifikáciu odmietnem podpísať?
Tweety
14.05.12,15:37
...a keď tú špecifikáciu odmietnem podpísať?
Ešte si to nepodpísal? Odkedy trvá PP?
pretorian24
14.05.12,15:51
..už skoro asi rok, o špecifikáciu som ešte nepožiadal, ale plánujem a neviem aký by to malo vplyv ju nepodpísať.
Tweety
14.05.12,16:17
..už skoro asi rok, o špecifikáciu som ešte nepožiadal, ale plánujem a neviem aký by to malo vplyv ju nepodpísať.
Veď skús. Ak s ňou zamestnáv. nebude súhlasiť a za tých podmienok nebudeš chcieť v PP zotrvať ,môžete sa dohodnúť na skončení PP, alebo dáš výpoveď. ALe ani v jednom prípade nebudeš mať nárok na odstupné.
pretorian24
14.05.12,19:10
nuž teda ďakujem za radu " veď skús"
Tweety
14.05.12,19:16
nuž teda ďakujem za radu " veď skús"
A čo iné by si chcel?
mzdarka renca
14.05.12,19:26
Keďže v pracovnej zmluve som mal napísané, že nadčasy preplácané nie sú a sú zarátané v mzde, bol som každý deň niekoľko hodín v zamestnaní zadarmo..
odpovedám ti na nadčasy, ktoré máš zahrnuté v PZ, asi tam nemáš počet hodín, ktorý je v zmysle ZP max. 150 hod./rok. Do tohoto počtu je to v poriadku, ak sa jedná o viac hodín, tak jedine s tvojim súhlasom a samozrejme so mzdovým plnením.
pretorian24
14.05.12,19:48
..ďakujem za nadčasy :-) a tweety nemyslel som to zle...prepač ak si to tak pochopila, len ma zaujímalo ten dopad nepodpísania funkčnej náplne na moju pracovnú zmluvu a nie taký len dohad, ale tiež dakujem za názor..