tia85
14.05.12,18:38
Ahojte, potrebujem poradiť... písala som otázku "preplácanie dovolenky". Dnes som sa však od sekretárky dozvedela, že nakoľko končím 30.6., dovolenka sa mi bude krátiť. Vôbec však neviem, akým spôsobom, nakoľko doteraz nemám vyčerpanú dovolenku, čerpám ešte starú (z minulého roka) a učitelia majú dovolenku 8 týždňov... Za odpovede a rady vopred ďakujem :)
miramax1
14.05.12,16:52
Ahoj, nemôžeš mať dovolenku 8 ( 9 ) týždňov, pretože takáto dovolenka patrí tomu, kto odpracuje celý kalendárny rok. Ty nebudeš mať odpracovaný celý rok, preto sa Ti musí krátiť.
Tweety
14.05.12,16:55
Ahojte, potrebujem poradiť... písala som otázku "preplácanie dovolenky". Dnes som sa však od sekretárky dozvedela, že nakoľko končím 30.6., dovolenka sa mi bude krátiť. Vôbec však neviem, akým spôsobom, nakoľko doteraz nemám vyčerpanú dovolenku, čerpám ešte starú (z minulého roka) a učitelia majú dovolenku 8 týždňov... Za odpovede a rady vopred ďakujem :)
Kedže PP končí 30.6., budeš mať nárok na PČ dovolenky za KR, t.j. 6/12 z ročného nároku, t.j. 20 dní. Samozrejme, ak nie je tu nárok na jej krátenie z dôvodu PN, alebo iných príčin.