janka27
13.02.06,09:30
ja sa chcem spytat, ci ste sa nestretli s pripadom, ze zamestnanec si plati prispevok na doplnkove dochodkove sporenie od roku 2004 ale v roku 2005 si nasporene peniaze vybral. Ma v takomto pripade narok na znizenie zakladu dane za platene prispevky na DDP za rok 2005? Dakujem j
Chobot
13.02.06,08:51
ja sa chcem spytat, ci ste sa nestretli s pripadom, ze zamestnanec si plati prispevok na doplnkove dochodkove sporenie od roku 2004 ale v roku 2005 si nasporene peniaze vybral. Ma v takomto pripade narok na znizenie zakladu dane za platene prispevky na DDP za rok 2005? Dakujem j

Ak tie peniaze vybral tým, že vypovedal zmluvu - trda porušil zmluvné podmienky, tak nemá nárok na odpočet zo základu dane. Ak mu boli vyplatené v súlade so zmluvou o DDP tak, že mu vznikol nárok na niektorú dávku - napr. invalidný dôchodok, tak má nárok na opočet, lebo neporušil zmluvu.

Musí teda samotný zamestnanec posúdiť, či si uplatní nárok alebo nie, lebo on vie, na základe čoho mu boli peniaze vyplatené.
Veronika R
13.02.06,12:19
ja sa chcem spytat, ci ste sa nestretli s pripadom, ze zamestnanec si plati prispevok na doplnkove dochodkove sporenie od roku 2004 ale v roku 2005 si nasporene peniaze vybral. Ma v takomto pripade narok na znizenie zakladu dane za platene prispevky na DDP za rok 2005? Dakujem j


Pokiaľ zmluvu nevypovedal, a bude pokračovať i naďalej v tom, že bude mesačne odvádzať DDP, tak si môže uplatniť nezdaniteľnú časť.