kimart
14.05.12,20:45
ahojte, volalli mi z DU, že som im poslala zlú zostavu, nakoľko používam Pohodu, volala som do zákazníckeho centra, kde mi pani povedala, že mám používať výstup - export - formát FDF. Myslím, že tento formát sa používa pre elektronickú komunikáciu, či sa mýlim? Potrebujem zaslať klientovi mesačný prehľad zo ZČ, aby si ho mohol vytlačiť a už len zaniesť na DU, prosím som z tých zostáv jeleň, ktorú použiť? zasielala som pdf, no vraj tá nie je zhodná zo zostavami na DU, poradí mi niekto??? ďakujem
srska
14.05.12,18:48
poradím ti takto: v pohode vyexportuj prehľad ako xml súbor, ten otvor v eDane, skontroluj ho v eDane a ulož ako pdf súbor cez eDane. potom to pdf vytlač a dú nemá nárok namietať
kimart
14.05.12,18:51
uff, ďakujem, jednoduchšie to nejde?
srska
14.05.12,18:54
pohoda nemá totiž korektné pdf súbory ak ich vytváraš priamo - to je taký malý nedostatok a keď to skenujú na dú, vyhadzuje im to kopu chýb.
srska
14.05.12,18:55
uff, ďakujem, jednoduchšie to nejde?to nie je zložité. ak nechceš aby ti vyvolávali správcovia, musíš to tak urobiť
kimart
14.05.12,18:56
A ešte jedna blbá otázka, ako to vyexportujem ako xlm súbor?
srska
14.05.12,18:58
prečo si nevygenerujete identifikátor a prístup na ezú? je to jednoduché a rýchle a nestojíš radu v podateľni dú
srska
14.05.12,18:59
A ešte jedna blbá otázka, ako to vyexportujem ako xlm súbor?koľko rokov robíš v pohode?
srska
14.05.12,19:00
A ešte jedna blbá otázka, ako to vyexportujem ako xlm súbor?podobne ako do sociálnej poisťovne
kimart
14.05.12,19:03
OK,ďakujem
srska
14.05.12,19:05
ešte ti poradím jedno: ak máš v personalistike nastavené u adresy zamestnanca číslo domu na viac ako 7 znakov xxxx/xxx musíš to číslo zredukovať len na číslice za lomítkom aby to bolo v prehľade korektné
srska
14.05.12,19:10
a na záver: eDane ti vytvoria fdf + pdf súbor . v adobe reader otváraj fdf súbor pred tlačou
kimart
14.05.12,19:16
ono aj tak sa mi to zdá dosť zložité, chcela som to stiahnuť z Pohody a len cez kľúč odoslať klientovi..:-(, tak myslím, že pri tých 6-tich zamestnancoch, to budem mať rýchlejšie keď to nahodím manuálne
srska
14.05.12,19:19
ono aj tak sa mi to zdá dosť zložité, chcela som to stiahnuť z Pohody a len cez kľúč odoslať klientovi..:-(, tak myslím, že pri tých 6-tich zamestnancoch, to budem mať rýchlejšie keď to nahodím manuálnenie:D ja som lenivý a preto to tak robím - je to jednoduchšie. do sociálnej tiež robíš výkazy manuálne? potom načo máš soft?
korduľa
14.05.12,19:20
chod na konkretny mesiac daj sa na prehlad a dole v zostave je export /ten co pouzivat do ZP/ vyexportuj si to a uloz niekde do PC, potom to vytlac, tento subor beru ked ho podavas na podatelnu, ked posielas elektronicky tak ides cez vrchnu listu v konkretnej mzde, ale ked papierovo tak cez tento export.
kimart
14.05.12,19:21
:eek: áno ..... tie exporty mi robia nervy
srska
14.05.12,19:23
export do xml na 8 klikov: mzdy apríl/záznam/odoslanie prehľadu o príjmoch/ďalší/áno/dokončiť/ďalší/ a uložiť kde chceš
srska
14.05.12,19:24
chod na konkretny mesiac daj sa na prehlad a dole v zostave je export /ten co pouzivat do ZP/ vyexportuj si to a uloz niekde do PC, potom to vytlac, tento subor beru ked ho podavas na podatelnu, ked posielas elektronicky tak ides cez vrchnu listu v konkretnej mzde, ale ked papierovo tak cez tento export.nesúhlasím - ten pdf súbor nebude nikdy korektný (na prvý krát)
srska
14.05.12,19:32
výhodou načítania exportovaného xml súboru do formuláru v eDane je to, že ten formulár nemá nedostatky - je ušitý pre daňovú správu a vytvorenie pdf z tejto aplikácie + vytlačenie nevykazuje pri skenovaní na dú chyby
kimart
14.05.12,19:40
už som v e-dane preniesla údaje, tak dúfam, že ešte sa mi to podarí uložiť, aby sa to dalo odoslať e-mailom, ´dakujem za pomoc
Betina2
04.07.12,21:15
Nikdy mi z DU nevrátili Prehľad na prepracovanie, generujem ich povelom Export tak ako to má Pohoda v návode. A nie je to vôbec zložité.
Otvoríš si mzdy za konkrétny mesiac, v tlačových zostavách vyberieš Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti (a ako druhý výstup aj časť V), klikneš dolu na Export, skontroluješ, prípadne opravíš údaje, dátumy a pod., dáš dokončiť a vyberieš, kam to uložíš.
A potom si s tým už môžeš robiť čo chceš, posielať klientom alebo vytlačiť a podať....
ak podávaš elektronicky, tak to dáš iba Záznam/Odoslanie prehľadu o príjmoch a postupuješ ďalej....nemám s tým problém a príde mi to jednoduchšie ako generovanie a preklápanie do e-dane.