adriánôčka
14.05.12,22:33
Dobrý večer všetci.,
poradíte mi, prosím Vás...dnes mi šéf vložil do rúk faktúry - predaj nehnuteľností - Je toho dosť:-(.,a oznámil mi, že chce odo mňa pripraviť veci k daňovému priznaniu. Vôbbec netuším, čo mám robiť. Kúpne zmluvy mi doloží kolega - to jediné viem..,ale neviem si vypočítať daň z príjmu nehnuteľností..výška jednej z faktúr je 250 000 eur. Poprosím Vás, poraďte..,stretávam sa s takýmto niečím po prvý krát..
ďakujem veľmi pekne..
danushka
14.05.12,21:30
Adriánočka, ak chceš dostať radu, treba dať kompletné informácie.

Nadobúdacia cena, kedy bola nehnuteľnosť nadobudnutá, po akom čase bola nehnuteľnosť predaná, rozdiel medzi kúpnou a predajnou cenou, zhodnotenie nehnuteľnosti, atď.
adriánôčka
15.05.12,04:08
teraz pozerám na faktúru., je to náš výdaj - my sme odberatelia.. takže my sme predali pár nehnuteľností...rozostavané domčeky., predali sa minulý rok - 2011. Toto sú všetko informácie, ktoré mám
SilMar Group
16.05.12,11:00
teraz pozerám na faktúru., je to náš výdaj - my sme odberatelia.. takže my sme predali pár nehnuteľností...rozostavané domčeky., predali sa minulý rok - 2011. Toto sú všetko informácie, ktoré mám

prepáč, ale - tak ste odberatelia, je to Váš výdaj,máš na to faktúru... alebo ste predali pár nehnuteľností - teda ste dodávatelia a bude to Váš príjem...

Bez konkrétnych informácií ti nikto konkrétnu odpoveď nedá - nebude riskovať svoje dobré meno. A ani ty nemôžeš dať šéfovi relevantné informácie, to od teba nikto nemôže chcieť.
srska
16.05.12,11:09
teraz pozerám na faktúru., je to náš výdaj - my sme odberatelia.. takže my sme predali pár nehnuteľností...rozostavané domčeky., predali sa minulý rok - 2011. Toto sú všetko informácie, ktoré mám????
skaspa
16.05.12,11:22
Dobrý večer všetci.,
poradíte mi, prosím Vás...dnes mi šéf vložil do rúk faktúry - predaj nehnuteľností - Je toho dosť:-(.,a oznámil mi, že chce odo mňa pripraviť veci k daňovému priznaniu. Vôbbec netuším, čo mám robiť. Kúpne zmluvy mi doloží kolega - to jediné viem..,ale neviem si vypočítať daň z príjmu nehnuteľností..výška jednej z faktúr je 250 000 eur. Poprosím Vás, poraďte..,stretávam sa s takýmto niečím po prvý krát..
ďakujem veľmi pekne..
existuje len daň z príjmu, alebo daň z nehnuteľností; neviem, čo je daň z príjmu nehnuteľností (myslíš tým daň z príjmu z predaja nehnuteľností)?
Doporučil by som šéfovi, aby si to dal spraviť niekomu, kto tomu rozumie, môže tak ušetriť kopu nepríjemností.
adriánôčka
21.05.12,14:47
ďakujem Vám všetkým za objasnenie danej záležitosti...