Janarma
15.05.12,10:16
Dobrý deň prajem,

a.s. sprostredkovala kúpu všetkých obchodných podielov (dokopy štyroch) v jednej slovenskej firme (s.r.o) a to pre zahraničnú (rakúsku) spoločnosť.

Prosím, ako vystaviť faktúru? S DPH 20 percent? Alebo bez DPH? A ak bez DPH, tak z akého dôvodu? Že je miesto dodania v Rakúsku alebo z dôvodu, že je to oslobodená služba podľa § 39 zákona o DPH?

Pomôžete mi, prosím Vás?
Ďakujem.
Tweety
15.05.12,08:19
Firma fakturuje sprostredkovanie, nie priamo poskytnutie FS.
Janarma
15.05.12,08:39
Firma fakturuje sprostredkovanie, nie priamo poskytnutie FS.

Ďakujem pekne. Ja som vychádzala z toho, že v § 39 ods. 1 písm. f) je uvedené:

f) činnosti týkajúce sa cenných papierov a obchodných podielov vrátane sprostredkovania týchto činností; oslobodená od dane nie je správa cenných papierov a úschova cenných papierov,

Tak som si myslela, že aj sprostredkovanie patrí pod § 39. Je to zlé, prosím Vás?

Ďakujem pekne za Vaše rady!
Tweety
15.05.12,08:48
Ďakujem pekne. Ja som vychádzala z toho, že v § 39 ods. 1 písm. f) je uvedené:

f) činnosti týkajúce sa cenných papierov a obchodných podielov vrátane sprostredkovania týchto činností; oslobodená od dane nie je správa cenných papierov a úschova cenných papierov,

Tak som si myslela, že aj sprostredkovanie patrí pod § 39. Je to zlé, prosím Vás?

Ďakujem pekne za Vaše rady!Je to služba, ako každá iná. DP prenášate na odberateľa.
Janarma
15.05.12,09:09
Je to služba, ako každá iná. DP prenášate na odberateľa.

Ďakujem pekne. Ak tomu teda správne rozumiem, fakturujem bez 20%DPH s tym, ze DPH si vyriesi odberatel?
Janarma
15.05.12,09:26
Prosím, a ako je to s vypoctom koeficientu? Je to tak, ze mi tato sluzba sprostredkovania s miestom dodania v zahranici vstupuje do koeficientu?

A mohla by som ju nedat do koeficientu z dovodu, ze sa jedna o prilezitostne poskytnutu financnu sluzbu? Nie som si teraz ista, ci to mozem pre ucely vypoctu koefientu klasifikovat ako financnu sluzbu a teda oslobodene dodanie alebo ako neoslobodene dodanie sluzby v podobe sprostredkovania.

Prosim, pomozete ako to bude s koeficientom?
Janarma
15.05.12,10:25
Prosím, pomôžete mi, ako to bude s tým koeficientom?
SilMar Group
15.05.12,11:23
Prosím, pomôžete mi, ako to bude s tým koeficientom?

§50/2c - do koeficientu sa neuvádzajú výnosy z finančných služieb oslobodených od dane podľa §39, ak ich platiteľ poskytol príležitostne
srska
15.05.12,11:27
Prosím, pomôžete mi, ako to bude s tým koeficientom?tu máš komplet mp drsr http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/pokyn04odpdph.pdf a čítaj hlvne str. 9, 10, 14 a 16
Janarma
15.05.12,16:12
§50/2c - do koeficientu sa neuvádzajú výnosy z finančných služieb oslobodených od dane podľa §39, ak ich platiteľ poskytol príležitostne

Dakujem pekne. Tak by som len zhrnula, ako som to pochopila:

Akciova spolocnost fakturuje bez DPH z dovodu, ze miesto dodania sluzby v podobe sprostredkovania kupy obchodneho podielu je v zahranici.

Do koeficientu sa vsak sluzby s miestom dodania v zahranici zahrnaju. Preto, ak:

- akciova spolocnost DODALA sluzbu - sprostredkovanie kupy obchodneho podielu - prilezitostne, neuvadza sumu tychto sluzieb ani do menovatela ani do citatela pri vypocte koeficientu,

- akciova spolocnost NEDODALA sluzbu - sprostredkovanie kupy obchodneho podielu - prilezitostne, uvadza sumu tychto sluzieb iba do menovatela koeficientu.

Prosím, je to tak?
Janarma
16.05.12,05:31
Dakujem pekne. Tak by som len zhrnula, ako som to pochopila:

Akciova spolocnost fakturuje bez DPH z dovodu, ze miesto dodania sluzby v podobe sprostredkovania kupy obchodneho podielu je v zahranici.

Do koeficientu sa vsak sluzby s miestom dodania v zahranici zahrnaju. Preto, ak:

- akciova spolocnost DODALA sluzbu - sprostredkovanie kupy obchodneho podielu - prilezitostne, neuvadza sumu tychto sluzieb ani do menovatela ani do citatela pri vypocte koeficientu,

- akciova spolocnost NEDODALA sluzbu - sprostredkovanie kupy obchodneho podielu - prilezitostne, uvadza sumu tychto sluzieb iba do menovatela koeficientu.

Prosím, je to tak?

Len by som Vás chcela pekne poprosiť o pomoc, či so mnou súhlasíte? Alebo sa niekde mýlim? Ďaaakujem!
SilMar Group
16.05.12,06:46
Dakujem pekne. Tak by som len zhrnula, ako som to pochopila:

Akciova spolocnost fakturuje bez DPH z dovodu, ze miesto dodania sluzby v podobe sprostredkovania kupy obchodneho podielu je v zahranici.

Do koeficientu sa vsak sluzby s miestom dodania v zahranici zahrnaju. Preto, ak:

- akciova spolocnost DODALA sluzbu - sprostredkovanie kupy obchodneho podielu - prilezitostne, neuvadza sumu tychto sluzieb ani do menovatela ani do citatela pri vypocte koeficientu,

- akciova spolocnost NEDODALA sluzbu - sprostredkovanie kupy obchodneho podielu - prilezitostne, uvadza sumu tychto sluzieb iba do menovatela koeficientu.

Prosím, je to tak?

Myslím, že si to zhrnula správne, len by som poopravila tú druhú možnosť, že a.s. DODALA službu oslobodenú od dane, ktorú nemožno považovať za príležitostne dodanú... Ale chámepeme sa správne.
A ešte by som pripomenula §80/5 - v súhrnnom výkaze sa neuvádzajú služby oslobodené od dane podľa zákona platného v členskom štáte, v ktorom je miesto dodania služby.
s.
Janarma
16.05.12,07:35
Myslím, že si to zhrnula správne, len by som poopravila tú druhú možnosť, že a.s. DODALA službu oslobodenú od dane, ktorú nemožno považovať za príležitostne dodanú... s.

ANO, takto som to myslela.... Daaaakujem velmi pekne za opravu (az teraz som si vsimla, ze som sa nespravne vyjadrila) a obrovska vdaaaaaka za odpoved!
Janarma
16.05.12,07:37
A ešte by som pripomenula §80/5 - v súhrnnom výkaze sa neuvádzajú služby oslobodené od dane podľa zákona platného v členskom štáte, v ktorom je miesto dodania služby.
s.

Ahaaaa, tak to ma nenapadlo - takze musim skontrolovat, ci je to sluzba oslobodena od DPH aj v Rakusku, a len ak je oslobodena v Rakusku, tak ju neuvadzam do suhrnneho vykazu? Jej, prosim, chapem to dobre?

Daaaakujem pekne!
SilMar Group
16.05.12,07:39
Ahaaaa, tak to ma nenapadlo - takze musim skontrolovat, ci je to sluzba oslobodena od DPH aj v Rakusku, a len ak je oslobodena v Rakusku, tak ju neuvadzam do suhrnneho vykazu? Jej, prosim, chapem to dobre?

Daaaakujem pekne!

podľa mňa si to pochopila spravne :o.
Janarma
16.05.12,07:44
Ahaaaa, tak to ma nenapadlo - takze musim skontrolovat, ci je to sluzba oslobodena od DPH aj v Rakusku, a len ak je oslobodena v Rakusku, tak ju neuvadzam do suhrnneho vykazu? Jej, prosim, chapem to dobre?

Daaaakujem pekne!

Uff, a vobec netusim, ako mam zistit, ci je to v Rakusku oslobodene. Ale vidim v spolocnej smernici pre DPH pre EU, ze je to oslobodena transakcia, tak by to malo byt aj v Rakusku oslobodene, nie? A tak by som to potom nemala uvadzat v suhrnnom vykaze...
Janarma
16.05.12,07:45
podľa mňa si to pochopila spravne :o.

Velmi pekne dakujem! Som stastna, ze je tu PORADA a tak super ludia, ktori mi veeeelmi pomahaju!!!! Dakujem este raz!