zhancyk
15.05.12,10:35
Zdravím Vás,
v roku 2011 sme uzavreli zmluvu o vykonaní služieb v oblasti obnovenia webstránky odberateľa. V zmluve bolo dohodnuté, že za služby budeme fakturovať mesačne. Po podpísaný zmluvy ale odberateľ rozhodol, že nemá záujem o tie služby. To nám povedal len telefonicky. Zmluva nebola písomne zrušená. My sme nevystavili ani jednu faktúru počas trvania zmluvy. Moja otázka je, či v tomto prípade je možné vystaviť jednu faktúru (12x mesačnú dohodnutú sumu) za tie nevykonané služby , alebo existuje nejaký zákon, ktorý to neumožnuje? Ďakujem.
Economic
15.05.12,09:44
No a služby boli skutočne vykonané ? Ak áno, prečo sa nevystavovali faktúry mesačne ako bolo zmluvne dohodnuté ? Ja by som obchodného partnera, ktorý by mi chcel fakturovať neposkytnuté služby asi kamsi hnala....
zhancyk
15.05.12,11:23
No služby neboli vykonané, hoci klient mal možnosť využiť dohodnuté služby podľa zmluvy, lebo zmluva nebola zrušená písomne. My teraz len chceme vedieť či podľa zákona je možné vyfakturovať jednorázovou faktúrou sumu (12x dohodnutú mesačnú sumu), ktorá bola dohodnutá vo zmluve. Ten náš klient pekne nás oklamal, a teraz to chceme mu nejako "vrátiť"...
Tweety
15.05.12,12:04
No služby neboli vykonané, hoci klient mal možnosť využiť dohodnuté služby podľa zmluvy, lebo zmluva nebola zrušená písomne. My teraz len chceme vedieť či podľa zákona je možné vyfakturovať jednorázovou faktúrou sumu (12x dohodnutú mesačnú sumu), ktorá bola dohodnutá vo zmluve. Ten náš klient pekne nás oklamal, a teraz to chceme mu nejako "vrátiť"...
Fakturácia bola dohodnutá za poskytnuté služby, kedže ste ich nevykonali, nemáte dôvod na fakturáciu.
Economic
15.05.12,12:08
No služby neboli vykonané, hoci klient mal možnosť využiť dohodnuté služby podľa zmluvy, lebo zmluva nebola zrušená písomne. My teraz len chceme vedieť či podľa zákona je možné vyfakturovať jednorázovou faktúrou sumu (12x dohodnutú mesačnú sumu), ktorá bola dohodnutá vo zmluve. Ten náš klient pekne nás oklamal, a teraz to chceme mu nejako "vrátiť"...

A čo chceš vrátiť, keď ste nič nevykonali ? Bez skutočne poskytnutej služby ti nevzniká právo niečo fakturovať.