ajula1
13.02.06,09:52
dobry den.
chcem vas poprosit o radu.minuly rok som otvorila maly obchodik.chcem si kupit uctovnicky program od alfy a neviem ci by mi stacil ten zakladny kde je sklad do 50 poloziek.neviem ako je to presne s tym skladom. ja mam v podstate vsetok tovar co mam na predajni, žiadne väčšie zasoby si nerobim. toho druhu tovaru je menej ako 50 avsak ceny su rozlisne. napr. mam koralky ale su rôznych cien. dalo by sa to nejako vyriešiť aby mi stačil tento zakladny program? nie som platca DPH. ako vedu sklad taketo menšie predajne???
ajula1
13.02.06,09:09
prosim mozete mi niekto poradit?????
ajula1
13.02.06,09:38
nikto mi vazne nevie poradiť?

a ešte jednu vec potrebujem vediet.musim mať valutovu pokladnu na takýto pripad:
objednavala som tovar z čiech, a tovar mi prišiel cez prepravnu spoločnosť ktorej som platila slovenskými korunami. ako sa toto účtuje?

prosim poradte mi potrebujem to surne vedieť!!!!
renča1
13.02.06,09:48
nikto mi vazne nevie poradiť?

a ešte jednu vec potrebujem vediet.musim mať valutovu pokladnu na takýto pripad:
objednavala som tovar z čiech, a tovar mi prišiel cez prepravnu spoločnosť ktorej som platila slovenskými korunami. ako sa toto účtuje?

prosim poradte mi potrebujem to surne vedieť!!!!

Ty sama sa musíš rozhodnuť v akom veľkom množstve budeš mať zásoby, atd.... Skús si urobiť mesač.súpis, spočítať koľko toho spotrebuješ a vynásob si 12 a uvidíš či ti základ.program bude stačiť. :) Čo sa týka val.pokladne budeš potrebovať iba v tom prípade ak budeš nakupovať valuty a aj nimi platiť. Teraz z toho čo píšeš ju nepotrebuješ lebo platíš v SKK.:)
ajula1
13.02.06,09:56
takže asi sa to nijako neda inak urobiť!?


dakujem za radu...