mamataja
15.05.12,13:01
Zdravím, mám problém...Pred rokom som bola prijatá na novovytvorené pracovné miesto vo verejnej správe, na dobu určitú...tá mi končí, a kolegyňa, ktorá bola pred dvoma rokmi prijatá na zastupovanie počas MD dostala PP na dobu neurčitú, kvôli čerpaniu hypotéky. Teraz, keď mi končí doba určitá, zamestnávateľ mi chce dať PP na tú dobu, kým sa kolegyňa na MD z nej nevráti. Mám úplne inú pracovnú náplň, môže to zamestnávateľ urobiť? Mne dať pracovný pomer na dobu počas zastupovania, aj keď ja robím úplne niečo iné a mám na to aj kvalifikáciu (VS), kde sa to aj vyžaduje?Nemám pocit, že sa ma zamestnávateľ chce zbaviť, to isto nie, len to nevie vyriešiť...zamotal sa do toho...čo teraz. čo môžme urobiť aby bola ovca celá aj vlk sýty? Všetkým Ďakujem za odpoveď...
ZlaticaB
16.05.12,08:19
PP na dobu určitú ti končí dňom kedy je uvedený na PZ. Ak Ťa chce prijať na zastupovanie musíš podpísať novú dohodu - čo je obojstranný úkon. (musíš s tým súhlasiť). Kolegyňa, ktorá bola prijatá na zastupovanie počas MD - jej prac. pomer mal trvať až do doby kým sa nevráti žena z MD až potom s ňom mali uzatvoriť nový prac. pomer na dobu neurčitú.