litleangel
15.05.12,13:24
v novembri 2011 som uzavrela investičnú životnú poistnú zmluvu s spoločnosťou Metlife Amslico, mesačne platím 67,-:(, chcem ju zrušiť.... má niekto skúsenosť s touto spoločnosťou?
diki
PortfolioManager
22.06.12,13:54
Spolocnost Metlife mozete do znacnej miery povazovat za spolahlivu. Neviem ktory konkretny produkt mate uzatvoreny. V kazdom pripade mesacne poistne vo vyske 67Eur sa mi zda byt privysoke, priam az velmi podozrive. Vedeli by Ste rozpisat blizsie detaily tejto zmluvy?
myara
22.06.12,14:00
v novembri 2011 som uzavrela investičnú životnú poistnú zmluvu s spoločnosťou Metlife Amslico, mesačne platím 67,-:(, chcem ju zrušiť.... má niekto skúsenosť s touto spoločnosťou?
diki

staci podat ziadost o zrusenie zmluvy, samozrejme nic ti nevyplatia
pripadne ak to chces zrusit kvoli vysokej platbe, skus ich poziadat o znizenie alebo zrusenie pripoisteni, ak su sucastou zmluvy
myara
22.06.12,14:01
Spolocnost Metlife mozete do znacnej miery povazovat za spolahlivu. Neviem ktory konkretny produkt mate uzatvoreny. V kazdom pripade mesacne poistne vo vyske 67Eur sa mi zda byt privysoke, priam az velmi podozrive. Vedeli by Ste rozpisat blizsie detaily tejto zmluvy?

a preco by to malo byt podozrive, ked plati 67 E? kazdy plati tolko, kolko si dohodol pri uzavreti zmluvy, je dost pravdepodobne, ze su tam vselijake zbytocne pripoistenia
PortfolioManager
22.06.12,14:10
a preco by to malo byt podozrive, ked plati 67 E? kazdy plati tolko, kolko si dohodol pri uzavreti zmluvy, je dost pravdepodobne, ze su tam vselijake zbytocne pripoistenia

Zbytocne pripoistenia je jedna moznost, ale to by museli byt poriadne vysoke, aby sa poistne vysplhalo az na 67 Eur.
Viac podozrive, a oto horsie, je ak tam ma privysoku sporiacu cast... Preto by to chcelo viac detailov.
profesional
25.06.12,08:12
Investicne zivotne poistenie je iba legalny podvod. Tak ako druhy dochodkovy pilier, kapitalove zivotne poistenie a cokolvek ine kde clovek bude prispievat niekolko desiatok rokov. Ale detaily sa mi sem teraz nechce pisat.

Iba ludia konecne pochopopte ze:

Peniaze na strome nerastu.

Financne trhy z dolhodobeho hladiska nerastu. Oni rastu len nominalne, ale realna hodnota aktiv je niekde uplne inde. Financne trhy vyjadruju stav ekonomiky v konkretnom segmente alebo lokalite. Lenze krajiny a segmenty z dlhodobeho hladiska nerastu ani neklesaju. Oni z dlhodobeho hladiska osciluju okolo nuly. A inflacia sposobuje ze v skutocnosti ide o trvaly pokles.

Realna casova hodnota penazi nema nic z nominalnou hodnotou.
litleangel
28.06.12,19:24
Zbytocne pripoistenia je jedna moznost, ale to by museli byt poriadne vysoke, aby sa poistne vysplhalo az na 67 Eur.
Viac podozrive, a oto horsie, je ak tam ma privysoku sporiacu cast... Preto by to chcelo viac detailov.


no sporiacu čast mám 50,-eur a ešte + k tomu pripoistenie , ani neviem že kde som mala rozum, ked som tú zmluvu podpísala...strašne som ovplyvniteľná...tú zmluvu zruším na 100%...:(
Marian 8
31.10.12,07:23
dajte si do googla meno peter cmorej on ma zaujimavy prispevok , na tuto temu , tvrdi ze na sporenie sa ziadne zivot.poist.neoplati . a ma pravdu aj ja mam velmi zle skusenosti s poistovnami ,dakujem. lieskovsky.marian@gmail.com . c.t. 0903 34 34 46 .
Maria S.
20.12.12,12:06
Amslico su podvodnici, svoje peniaze zrejme uz neuvidite, len Vas budu klamat a vodit za nos. Jedinym riesenim je hromadna zaloba a poriadna medializacia pripadu, ale takisto aj tzv. poradcov OVB, ktori Vam s radostou odporucaju aj dalsie investicne poistenie od Amslico AIG, zrejme plati najvyssie provizie...
freddy87
20.12.12,12:53
Poriadne som sa takto dobre nepobavil :)
hromadná žaloba, a za čo? že predávajú poistné zmluvy? :) Poďme podať hromadnú žalobu na nejaký e-shop za to, že predávajú napr. počítače a 300 ľuďom čo si ich z 30000 kúpili sa pokazili a neboli spokojní...
V OVB nie sú najvyššie z Amslico, práveže všetky TOP poisťovne sú v provízkach za sporiacu časť vyrovnané, keď už ide o to.
A to som sa nechcel zastať poistovní, z určitej časti súhlasím s príspevkami vyššie, okrem tohto megavtipu nado mnou :)
Maria S.
20.12.12,13:04
Poriadne som sa takto dobre nepobavil :)
hromadná žaloba, a za čo? že predávajú poistné zmluvy? :) Poďme podať hromadnú žalobu na nejaký e-shop za to, že predávajú napr. počítače a 300 ľuďom čo si ich z 30000 kúpili sa pokazili a neboli spokojní...
V OVB nie sú najvyššie z Amslico, práveže všetky TOP poisťovne sú v provízkach za sporiacu časť vyrovnané, keď už ide o to.
A to som sa nechcel zastať poistovní, z určitej časti súhlasím s príspevkami vyššie, okrem tohto megavtipu nado mnou :)

Za nedodrzanie zmluvnych podmienok, zavadzanie, klamstvo, neopodstanene obohatenie, napriklad. Esteze sa vecivybavuju pisomne a vsetky hovory su nahravane...
cikitka18
13.07.13,08:47
Poistná zmluva sa dá samozrejme kedykoľvek zrušiť, avšak podľa príspevku odhadujem, že ju máte len pár mesiacov, takže tam bude nulový odkupný poplatok, čiže ak sa Vám nestalo "nič" na čo ste boli pripoistená nedostanete nič z vložených peňazí, o čom Vás isto informoval Váš finančný poradca. Rada by som sa tiež spýtala na koľko rokov máte poistnú zmluvu uzatvorenú. Výšku mesačného plateného poisteného si stanovujete sama podľa sporivej časti. Najnižšia sporivá časť v súčasnosti v poistení LIFE je 17,00 eur - od tohto tiež závisí výška poisteného pre prípad smrti a tiež je veľmi dôležitý vstupný vek poisteného. Výšku a rozsah pripoistení si tiež určujete sama podľa svojich finančných možností. V súčastnosti pri poistení LIFE sa dá (samozrejme zláleží od veku) urobiť perfektná poistka aj za 30 eur, či už s dôrazom na sporivú alebo úrazovú časť. V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte, veľmi rada Vám pomôžem.
cikitka18
13.07.13,08:50
Samozrejme sa dá požiadať aj o zníženie mesačného poisteného alebo zrušenie pripoistení prípadne zmenšenie čiastok pripoistenia, zaujímalo by ma aký konkrétny produkt máte.
cikitka18
13.07.13,08:51
Pripoistenia si poistený vyberá sám, a takisto aj výšku pripoistení.
cikitka18
13.07.13,08:52
do akého fondu ste investovala?
cikitka18
13.07.13,08:55
Nesúhlasím. Za nedodržanie zmluvných podmienok, závadzanie, klamstvo? Zmluvné podmienky sú súčasťou každej poistnej zmluvy a klient má možnosť si ich prečítať a tiež má možnosť sa na všetko informovať u svojho finančného agenta.
Z.E.Ú.S.
13.07.13,09:03
V súčasnosti existujú už rizikové životné poistky, kde sa dá komplexne a spoľahlivo a lacno poistiť bez drahého a nevýhodného poistenia, ktoré je nutné takmer v každom IŽP. Poisťujte sa v poisťovni, sporte v banke, investujte cez správcovské spoločnosti a nie cez poisťovne, ak nechcete prerábať, živiť poisťovne a poisťovákov. Bežne zarábajúci slovák (600 € v čistom) sa vie komplexne poistiť už od 20 € mesačne. O tom ako nastaviť poistku tu:http://www.porada.sk/entry.php?b=834 , nezáväzny prepočet a detaily v súkromnej správe.
julysak
13.07.13,12:31
V jednoduchosti je krása :
- ak poistiť, tak IBA poistiť
- ak sporiť, tak IBA sporiť

Inak sa budeš po rokoch diviť :D
julysak
13.07.13,12:36
že "neopodstatnené obohatenie" :D
Ejha
Zas niekto podpísal, že
prečítal
a pochopil
a súhlasí
A pritom :
- neprečítal
- alebo prečítal a nepochopil
- alebo pochopil a sôhlasil - - - lebo podpísal
pistein
11.11.13,15:07
Ja som mal v minulosti viacero takychlo zmluv na seba aj na deti, ale casom som prisiel k poznatku, ze tieto tzv. investicne poistenia su klamstvo - poistovna Vam nic negarantuje a Vy ju nedokazete skontrolovat, takze je uplne na lubovoli poistovne, aku hodnotu podielov Vam prezentuje a kolko Vam nakoniec vyplati. Este pred niekolkymi rokmi som vsetky zmluvy prestal platit a po nejakej lehote zanikli. Nic mi nevyplatili, lebo som nemal narok. Proces zrusenia zmluv prebehol normalne, poistne za dobu do zaniku poistenia neziadali, vtedy to nemali v podmienkach (neviem, ako teraz), aj mi napisali oznam, ze narok na poistne do doby zaniku poistenia si neuplatnuju.
Avsak teraz, po uplynuti cca 3 rokov mi poslali zdvorily list, ze ziadaju uhradit dlh a vzapati prisiel dalsi - uz nie zdvorily - od inkasnej firmy EOS KSI. Vymahac z EOS KSI mi uz stihol poslat aj 2 SMS-ky, kde ma vyzyva, aby som ich kontaktoval a vysporiadal svoj udajny dlh. Myslim, ze vedia, ze nemaju narok, len skusaju, ci sa necham oklamat, ze mam dlh. Som zvedavy, ako to bude pokracovat, mozno na nich podam trestne oznamenie za podvod a vydieranie.

Spolocnost Amslico bola mozno seriozna, kym patrila pod AIG Life. Ale odkedy sa "osamostatnila", ovladli ju podvodnici, ktori klientov klamu a vydieraju. Vobec im nemozno doverovat, ze niekomu po dobehnuti zmluvy vyplatia adekvatnu sumu. Este Vas potom budu vydierat, ze vraj ste im ostali dlzni.
Z.E.Ú.S.
11.11.13,17:40
Je to tak, keď životné poistenie tak bez sporiacej zložky. Poisťovne na sporiacej (resp. investičnej) zložke zarábajú na úkor klientov. A výnimky neexistujú ani žiadne VIP produkty, ktoré sa tak tvária, len niekde sú poplatky vyššie a inde nižšie ale stále sa neoplatí. Preto štandardne produkt - Rizikové životné poistenie. No aj medzi rizikovkami sú rozdiely najmä čo sa týka ceny, no i kvality a rozsahu plnenia. Odporúčam skontrolovať staršie zmluvy doma a zvážiť ich nahradenie výhodnejšími. Keď sa stane nejaký úraz alebo choroba už je neskoro... nehovoriac o preplácaní pri sporení.
pistein
23.01.14,09:12
Potom som im napisal vyhrazny list, ze vymahanim falosneho dlhu pachaju trestny cin podvodu a vydierania ako organizovana skupina... Nakoniec sklapli a napisali mi, ze sa rozhodli dalej nepokracovat v uplatnovani dlzneho poistneho voci mne. Nedajte sa oklamat a osklbat podvodnikom!
LukyKs
23.01.14,09:25
Lepšie dať pod vankúš