k.m
15.05.12,20:21
Dobrý večer. Potrebovala by som radu ohľadne problému so susedom. Bývam v tichej štvrti v malom meste. Môj dom susedí s objektom, ktorý v minulosti slúžil ako drevovýroba (Ide o väčší dom ktorého súčasťou boli dva byty pre pracovníkov podniku, celková plocha pozemku je 2042 m2, zastavaná plocha je 400m2). Pred pár rokmi sa majiteľom objektu stal súkromný vlastník. Dnes chce objekt predať starostovi jednej z neďalekých obcí za účelom prestavať objekt na nájomné byty pre sociálne slabšie vrstvy (rozumej neprispôsobivých občanov) jeho obce. Je možné v tomto prípade niečo podniknúť proti tomuto predaju a následnej výstavbe sociálnych bytov? Mám ako sused právo vedieť, či už je objekt predaný, komu a za akým účelom? Môže mesto proti tomuto predaju niečo podniknúť?
draik
15.05.12,18:56
Proti predaju neurobíte nič, výstavba v danej lokalite bude závisieť od územného plánu. Ak to umožňuje, v stavebnom konaní sa budete môcť vyjadriť.
Martin1310
15.05.12,19:04
Komu patrí pozemok by sa malo dať zistit na stránke katastrálneho úradu.Napríklad si dáš vyhladať tvoj pozemok,dáš si ho zobraziť na mape a na nej už uvidíš číslo parcely toho pozemku a podla toho zistíš majitela.
Ale na to by som sa moc nezameriaval,predaju nezabrániš nijako,je to nieči majetok a ten má právo ho predať.
Spôsob ako bojovať proti výstavbe ja nepoznám,možno sa niekto nájde.No ale blbá situácia to teda je ale ktovie či je to naozaj pravda,ludia toho nakecajú.Viem že ako sused máš právo sa vyjadriť k stavbe v tvojom susedstve ale či tým niečo dosiahneš neviem.